MENU

Галактику Чумацький Шлях не можна побачити повністю: як вчені дізналися, який вигляд вона має

543 0

Чумацький шлях – це одна з мільярдів галактик у Всесвіті, яку вже протягом багатьом років досліджують вчені. З поверхні Землі вона виглядає як туманна смуга у небі, але насправді Чумацький Шлях має незліченну кількість яскравих зірок.

Видання Space.com опублікувало дослідження науковців щодо цього. В середині 1700-х років філософ Іммануїл Кант написав, що Чумацький Шлях — це обертовий диск зірок, в якому знаходиться наша планета, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA

Лише на початку 1900-х років вчені почали приділяти достатньо уваги для вивчення космосу. Спостереження за Всесвітом допомогло скласти воєдино те, як виглядає наша галактика.

Більшість спіральних галактик мають у центрі бар, від кінців якого відгалужуються спіральні рукави. У рукавах міститься значна частина пилу й газу та багато розсіяних зоряних скупчень. Тому вчені припустили, що наша галактика має ті самі особливості.

Але скласти карту Чумацького Шляху дуже складно, тому що він великий – приблизно 100 000 світлових років у найширшій точці, а всередині знаходиться від 100 до 400 мільярдів зірок, незліченна кількість планет, чорних дір та інше.

Дослідження навіть невеликих частин потребує величезної кількості ресурсів та обладнання.

Космічний пил також заважає дослідженню, тому що він тьмяніє та розсіює світло. З цим завданням навіть не можуть впоратись найпотужніші телескопи у світі.

Щоб скласти карту Чумацького Шляху, дослідники використовують багато видів спостережень і поєднують їх із порівняннями з іншими галактиками та теоретичним моделюванням.

Завдяки кульовим зоряним скупченням, які обертаються навколо центру Чумацького Шляху, вчені визначили, що цей центр знаходиться на відстані приблизно 25 000 світлових років від нас. Також вони з'ясували, що  ядро має овальну форму і через це галактика називається спіральною.

Уже 11 років у космосі працює телескоп Gaia, який складає каталог зірок Чумацького Шляху. Вчені склали список з майже 2 мільярдів зірок, але це тільки 1% всіх космічних тіл. 

Завдяки цій інформації, дослідники визначили, що Чумацький Шлях має два головні спіральні рукави, і ці рукави закріплені в ядрі. Але вважається, що існує багато другорядних спіральних рукавів.

За словами науковців, будь-яка "карта" Чумацького Шляху, яку ви можете зустріти, є здебільшого припущенням і, ймовірно, змінюватиметься кожні кілька років у міру вдосконалення методів дослідження.

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини