Важливий особистий приклад командира: заступник комбата з Авдіївського напрямку розповів, як впоратися з низькою мотивацією мобілізованих
Багато хто з командирів зараз говорить про те, що у порівнянні з тими, хто прийшов до війська на початку повномасштабної війни, мотивація новоприбулих бійців є надзвичайно низькою.
Заступник командира батальйону з Авдіївського напрямку Петро розповів "Укрінформу", що, на його погляд, робити з цим фактом, інформує UAINFO.org.
"Дієвий метод, коли новачок потрапляє до особового складу, який уже відносно давно воює. До "тертих калачів", скажімо так. Бойове середовище, хлопці, які щоночі, щодня вступають у бойові зіткнення з ворогом – це найкраща школа. Зокрема, мотиваційна. Є, звичайно, ті, хто ніяк не може перебороти свій страх. Намагаємося і для них знайти якесь практичне застосування, наприклад, доручаємо працювати з документами, адже діловодством теж комусь потрібно займатися. Але у більшості випадків це працює, люди адаптуються доволі швидко", – каже він.
Читайте також: Генерал-майор СБУ запропонував жорстке покарання за відмову від мобілізації
Петро розповів, як нещодавно прийшло до них у батальйон поповнення – молоді хлопці. За кілька днів після їхньої появи в підрозділі треба було йти забирати полеглих побратимів з позиції, куди ніхто не міг зайти.
"Ми кинули запит на добровольців, на який відгукнулися, зокрема, й новачки. Серед ночі ми витягали хлопців, несли їх на собі. Кілька метрів тягнеш – і стаєш відпочити. Один із них сказав: "Не думав я, що мій перший бойовий вихід буде таким". Я відповідав: "Друже, ти навіть не уявляєш, яку велику справу робиш, повертаєш додому загиблого героя"... Ось так. Сказали їм: треба вийти, вони піднялися і пішли. Щоправда, перед тим запитали: "А хто нас поведе?" Кажу: "Я". – "А ви хто?" – "Заступник командира батальйону". – "А-а, тоді пішли", – згадав військовий.
Читайте також: Не тільки репресії, але й мотивація: нардеп пояснив, як можуть змінити законопроєкт про мобілізацію
Петро переконаний, що для кожного нового мобілізованого важливий особистий приклад командира.
"Можна багато розповідати, а можна просто піти й показати, як це зробити. І хлопці розумітимуть – якщо командир може це зробити, то я теж упораюся", – підсумував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки