MENU

Як у Першу світову: експерт пояснив причини щурячої навали на фронті

1188 0

Як у Першу світову: експерт пояснив причини щурячої навали на фронті

Понад сто років тому протиборчі сторони теж зіткнулися з проблемою мишей в окопах, але зараз все набагато гірше.

На фронті триває навала мишей та щурів. Значною мірою це є наслідком самої ж війни, яка створила для гризунів надзвичайно сприятливі умови розмноження. Про це CNN розповів науковий співробітник Національного музею історії України Ігор Загороднюк, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Озимі культури, посіяні восени 2021 року, в багатьох місцях не були зібрані в 2022 році й дали щедрий самосів. Миші, які розплодилися на ньому, пережили дуже теплу зиму і продовжили збирати новий урожай", - сказав він. 

Читайте також: "Вони нас скоро з'їдять": військові показали нашестя мишей в окопах. ВІДЕО 

Також, за словами науковця, бойові дії відлякують природних хижаків, що зазвичай полюють на гризунів.

На жаль, проблема засилля мишей в окопах і бліндажах не обмежується естетичними незручностями. Крім того, що ці тварини можуть бути рознощиками небезпечних хвороб, вони також завдають шкоди військовому та електричному обладнанню. 

"Миші гризли все: рації, ретранслятори, дроти. Миші залазили в машини та перегризали електродроти, щоб машини не могли їхати, також вони гризли баки й колеса. Збитки від мишей лише в нашому бліндажі становлять мільйон гривень", – згадує свій досвід на фронті жінка на ім’я Кіра.

Читайте також: "Дружина приїхала з тещею". У бліндажі бійців ЗСУ оселилися дуже несподівані гості. ВІДЕО

Ігор Загороднюк попереджає, що певний час ця проблема буде погіршуватися і надалі, оскільки в умовах зими миші лізуть у теплі бліндажі грітися. Він зауважує, що військове керівництво повинно знайти системне розв'язання проблеми, не доводячи ситуацію до тієї, що була під час Першої світової війни.

Тоді проблему щурів в окопах так і не змогли вирішити до кінця війни. Тож серед солдатів поширився досить варварський вид спорту: хто більше щурів наштрикне на багнет.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини