MENU

DW: Німеччина обманює НАТО та Україну щодо свого військового бюджету – DW

696 0

DW: Німеччина обманює НАТО та Україну щодо свого військового бюджету – DW

Уряд Німеччини, ймовірно, обманює партнерів по НАТО, Україну та власних виборців, коли звітує про нарощування оборонного бюджету та надання військової допомоги Києву. Уряд Олафа Шольца прибільшує свої витрати на оборону і надання допомоги українській армії.

Про це пише Deutsche Welle, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

У матеріалі сказано, що міністру оборони Борису Пісторіусу було доручено модернізувати збройні сили Німеччини. Однак згадана реформа нещодавно була згорнута. У федеральному бюджеті на 2024 рік уряд ледве досягне планових витрат НАТО.

Як нагадали журналісти, країни НАТО взяли на себе зобов’язання щорічно витрачати 2% своїх бюджетів на збройні сили. Після того, як Росія вдерлася в Україну в лютому 2022 року, канцлер Шольц пообіцяв своїм партнерам у Європі та США, що Німеччина досягне цієї мети в майбутньому.

Німецькій армії пообіцяли додатково 100 мільярдів євро (108 мільярдів доларів) на модернізацію. Цей спеціальний фонд з бюджет, затверджений Бундестагом, був заснований насамперед для закупівлі сучасної військової техніки, однак виявилося, що допомога Україні тепер надходить і з цього бюджету. Цього року Німеччина планує витратити 8 мільярдів євро на озброєння для України.

Читайте також: На вимогу Шольца Брюссель перевіряє постачання зброї до України країнами Євросоюзу

Найбільша опозиційна партія, правоцентристська Християнські демократи (ХДС), різко розкритикувала це рішення.

"Спеціальний фонд використовується для поточних операцій і підтримки, а не для розбудови збройних сил", - поскаржився член ХДС, експерт із зовнішньої політики та політики безпеки Родеріх Кізеветтер.

"Це система непрозорості, спрямована на те, щоб створити враження, що Німеччина все ще може досягти мети у 2%", – додав депутат.

Кізеветтер також розкритикував спосіб, в який Німеччина підраховує, скільки допомоги вона надає Україні.

"Цифри прикрашені… Ми уважно проналізували те, що насправді було поставлено, і виявили, що це від 4 до 5 мільярдів євро за останні два роки", – пояснив Кізеветтер.

"Ще 8 мільярдів євро було оголошено на цей рік, але не було надано. Було б дуже чесно та корисно, якби німецький уряд публікував лише те, що було надано, а не те, що було обіцяно", - додає експерт.

Крім того, Німеччина стверджує, що направила Україні понад 17 мільярдів євро допомоги. Але, за словами Кізеветтера, ця цифра також включає соціальні послуги для понад мільйона українських біженців у Німеччині.

"Мало що змінилося в розрахунках Німеччини щодо цілі 2% для НАТО", - каже Крістіан Меллінг з Німецької ради з міжнародних відносин.

Відповідно до аналізу Меллінга, за найгіршого сценарію НАТО має лише п’ять років, щоб наростити свої сили, достатні для того, щоб утримати Росію від нападу на територію НАТО, особливо на країни Балтії.

Але він визнає, що той факт, що уряд Німеччини зараз включає допомогу Україні в цільовий облік бюджету НАТО, "можна також вважати законним", тому, що українська армія, хоч і опосередковано, захищає територію Альянсу від Росії.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини