MENU

Чому люди стають нижчими у старості: пояснення вчених

1216 0

Чому люди стають нижчими у старості: пояснення вчених

Чи помічали ви, що люди літнього віку зазвичай мають доволі невисокий зріст? Вчені провели дослідження, результати якого шокували: виявляється, хребет може почати зменшуватися вже у молодому тридцятирічному віці.

Звісно, причин для цієї невтішної тенденції багато, і найбільш очевидною є вікове викривлення хребта. Чому люди стають нижчими у старості, розповіло видання Ifl Science, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Вікова сутулість відома як кіфоз, виникає, коли м’язові волокна з роками скорочуються. Як наслідок, м’язи, що оточують хребет, стають слабшими, і ми, умовно кажучи, починаємо програвати боротьбу з гравітацією, і зрештою не можемо ходити прямо.

Кіфоз – це не вирок. Викривлення хребта можна попередити у молодому віці, ведучи активний спосіб життя та регулярно займаючись фізичними вправами. Звісно, легше попередити кіфоз, ніж з ним боротися. Почавши займатися фізичними вправами в літньому віці, по-перше, хребет буде вже викривлений і повернути у природне положення його стане неможливо, а, по-друге, навантаження на спину викликатимуть сильні больові відчуття.

І хоча сутулість не можна назвати фактичним зменшенням росту, інші процеси, пов’язані з віком, стануть причиною погіршення ситуації. Серед найбільш значущих чинників цього вкорочення є зменшення щільності кісткової тканини, яке, як вважають, спричинене зниженням естрогену та тестостерону, коли ми старіємо.

Ще одна причина полягає у недостатній кількості вітаміну D і зниження якості всмоктування кальцію нирками в літньому віці. Всі ці чинники часто призводять до захворювання кісток, відомого як остеопороз. Кістки стають пористими та слабшими. Медики наголошують, що навіть хребці, з яких складається наш хребет, можуть розчавлюватися під нашою власною вагою, викликаючи розриви, відомі як компресійні переломи.

Звучить дійсно жахливо. Однак ви можете здивуватися, дізнавшись, що більшість компресійних переломів проходять безболісно. У міру накопичення цих переломів і здавлювання більшої частини наших хребців зменшується зріст.

Цей ефект часто ускладнюється дегенерацією спинномозкових дисків, які розташовані між хребцями і діють як амортизатори. Коли людина досягає тридцятирічного віку, ці диски можуть почати висихати, стаючи все менш і менш твердими, оскільки втрачають воду.

Розтяжка точно не зробить вас вище, хоча здоровий спосіб життя може запобігти надмірному зменшенню зросту. Дієта, багата вітаміном D і кальцієм, наприклад, допоможе кісткам залишатися молодими та мінімізує ризик компресійних переломів. Регулярні фізичні вправи також зберігають кістки міцними та зменшують ризик розвитку остеопорозу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини