Воїнам доводиться відступати через брак боєприпасів, ситуація дуже критична, – офіцер резерву ЗСУ
Українська дипломатія зараз має пояснювати нашим партнерам, що потрібно мільйони снарядів, масштабування та розгортання виробництва.
На фронті критична ситуація із балансом сил, зокрема на рівні озброєнь та постачання боєприпасів. Країни НАТО пообіцяли Україні 200 тисяч снарядів на рік. А Північна Корея може надати Росії мільйон снарядів за один тиждень. Як повідомив OBOZ.UA офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров, українська дипломатія зараз має пояснювати нашим партнерам, що потрібно мільйони снарядів, масштабування та розгортання виробництва, інформує UAINFO.org.
Читайте також: Затримки у воєнній допомозі Україні: експерт оцінив, на скільки вистачить ресурсів Силам оборони
"Можете запитати в солдатів, який зараз ліміт використання тих самих 155-міліметрових снарядів на лінії фронту. Тільки ідіот, вибачте, може сказати, що дефіцит снарядів можна компенсувати за допомогою FPV-дронів. FPV-дрони та 155-міліметровий снаряд – це абсолютно різна номенклатура озброєнь. Вони не можуть компенсувати один одного, вони доповнюють один одного", - зазначив Крамаров.
За його словами, з цим зараз великі проблеми. Найбільше занепокоєнь через політичні процеси у США, адже американці були найбільшими донорами із номенклатури озброєнь натовського зразка.
"Це дуже круто, що весь світ побачив, що російський танк Т-90М можна знищити з БМП Bradley, але якщо у БМП Bradley елементарно немає набоїв для гармати, то вона стає трофеєм в російському військовому музеї", - пояснив він.
Читайте також: Чи здатна Європа змагатися з РФ у виробництві зброї: думка аналітика
За його словами, ситуація зараз "дуже критична". Інколи командирам доводиться наказувати особовому складу відступати через відсутність боєприпасів.
"Я знаю ситуацію в тому ж Крохмальному, про яку зараз багато говорять. Мій колишній підлеглий зараз там командир роти. Вони тримали Крохмальне і відійшли з нього елементарно через те, що не було боєприпасів. Командир роти особисто перебував у цьому селищі, командував своїми підлеглими, в нього було шість загиблих. Він розповідав мені: "Ми зробили останній постріл з гранатомету, і я зрозумів, що далі утримувати позицію ми просто фізично не можемо. Інакше я просто покладу роту". І він відійшов. До речі, після того, буквально за 24 години, 25-бригада, штурмовики зайшли в Крохмальне, перебили там росіян – і тепер цей населений пункт знов умовно сіра зона", - зазначив він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки