MENU

Вчені назвали рослину, яка врятує людство від голоду у разі ядерної зими

980 0

Вчені назвали рослину, яка врятує людство від голоду у разі ядерної зими

Ядерна війна, якою всьому світу погрожують чиновники країни-агресорки Росії, може призвести до глобального голоду, оскільки сажа закриє сонце і поставить хрест на вирощуванні їжі. Одним з найкращих варіантів для порятунку мільярдів людей можуть стати морські водорості.

Про це йдеться у дослідженні, яке опубліковано у науковому журналі Earth's Future, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

Попередні дослідження свідчать про те, що глобальні пожежі після ядерної війни викинуть в атмосферу 150 мільйонів тонн сажі. Це затьмарить сонце і призведе до падіння температури на 9°C. За таких умов світове виробництво продовольства в сільському господарстві може скоротитися на 90% вже у перший рік ядерної зими. Тож люди дуже швидко опиняться на межі голоду.

Автор дослідження Флоріан Ульріх Йен з альянсу "Прогодувати Землю в умовах катастроф" та його колеги провели моделювання, яке виявило, що навіть за таких умов морські водорості в таких місцях, як східна частина Тихого океану, все ще зможуть рости на 13% на день.

Читайте також: Земля перетвориться на Венеру: океани закиплять, а людство загине

Подальше моделювання показало, що впродовж 9-14 місяців морські водорості, вирощені на канатах між буями, могли б забезпечити до 15% їжі, яку зараз споживає людина, 10% корму для тварин і 50% виробництва біопалива.

За оцінками вчених, це дозволить врятувати від голодної смерті до 1,2 мільярда людей.

Вчені також визначили, що у тропіках та частково у субтропіках все ще буде достатньо тепла і світла для росту деяких наземних культур, а також морських водоростей. Це станеться завдяки тому, що під час ядерної зими охолоджуючі поверхневі води опустилися б і змусили багаті на поживні речовини глибинні води піднятися. Таким чином, буде значно розширено територію, придатну для вирощування морських водоростей, таких як Gracilaria tikvahiae. Ці червоні водорості уде зараз вирощують для харчування в країнах Азії.

Читайте також: Підраховано вірогідність знищення людства штучним інтелектом

Окрім ядерної війни, затьмарити сонце можуть й інші катаклізми: зокрема, зіткнення Землі з астероїдом чи кометою або ж велике виверження вулкана. Наприклад, виверження вулкана Тамбора на території сучасної Індонезії у 1816 році призвело до того, що у північній півкулі стався масовий неврожай.

При цьому автори дослідження закликають не відкладати їхні дані на потім, а почати вирощувати більше морських водоростей уже зараз.

Як зауважує New Scientist, у звіті Організації Об'єднаних Націй за 2023 рік зазначається, що вирощені водорості є низьковуглецевим джерелом білка та інших поживних речовин, які можуть підвищити продовольчу безпеку. Але там також йдеться про те, що морські водорості можуть поглинати небезпечні рівні важких металів у забруднених водах, тому надмірне споживання "може мати несприятливі наслідки для здоров'я".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини