MENU

Як собаки допомагають у реабілітації військових

155 0

Як собаки допомагають у реабілітації військових

Щоб покращити психоемоційний стан українських військових, які постраждали від бойових дій, активно використовують спосіб каністерапії — реабілітацію за допомогою навчених собак. Ця методика виявилася дуже ефективною. У реабілітаційних центрах дбають про потреби тварин. Пацієнти навіть можуть самі купити корм для собак та інші товари для догляду. А вихованці сприяють лікуванню психоемоційних і фізичних ран.

Кого використовують для допомоги військовим

Вимоги до собак дуже високі. Вони не мають здаватися агресивними, тварин ретельно перевіряють перед роботою з пацієнтами. Собаки мусять бути лагідними, соціальними, не боятися гучних звуків і нестандартних ситуацій. Тварин попередньо навчають взаємодіяти зі складними пацієнтами. Часто для таких цілей використовують лабрадорів, ретриверів і швейцарських вівчарок.

Допомога в знятті стресу

Під час бойових дій саме чотирилапі часто допомагають та попереджають про небезпеку. Співпраця ветеранів із навченими собаками призводить до таких позитивних наслідків:

  • зниження рівня тривожності;
  • розвиток довіри до інших;
  • відновлення відкритості та соціальності;
  • покращення настрою.

Пригнічені та закриті пацієнти знову вчаться виявляти ніжні почуття. Взаємодія з тваринами передбачає можливість турбуватися про чотирилапих. Вони є чудовими вчителями, допомагають розвивати емпатію та впевненість у собі, які могли бути втрачені під час бойових дій. Зосередженість на пережитому має негативний вплив. Це напружує не тільки психічно, але й фізично. Турбота про собаку відвертає увагу та допомагає зосередитися на потребах тварини, а не на власних відчуттях. Поступово пацієнт починає більше турбуватися про добробут песика. Це розслабляє фізично, а думки не зосереджуються на негативних спогадах, які переобтяжують. Розуміючи, що собаці потрібно гуляти, поранений солдат стимулює рухову активність. Тварина підлаштовується під швидкість пересування людини, допомагає відновити м’язову та суглобову функції. Собаки з розумінням ставляться до фізичних та емоційних обмежень, що породжує приємні почуття, допомагає стати відкритішим і співчутливішим до інших. Хоча каністерапія не є основним методом відновлення, це чудовий допоміжний захід. Користь від тісної взаємодії з тваринами важко переоцінити, тому що після проходження такої програми більшість солдатів відчувають значне полегшення та здобувають бажання жити далі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини