MENU

Глава ПЦУ Епіфаній святкує 45-річчя: цікаві факти з біографії патріарха

399 0

Глава ПЦУ Епіфаній святкує 45-річчя: цікаві факти з біографії патріарха

Митрополит Епіфаній, в миру Сергій Петрович Думенко, у 2019 році взяв на себе історичну роль, ставши першим предстоятелем незалежної від Москви Православної церкви України. Його інтронізація відбулась невдовзі після отримання томоса і припала на сороковий день народження священника.

Сьогодні він відзначає 5-річчя з того історичного дня і свій 45-й день народження. OBOZ.UA розповідає, чим відомий митрополит Епіфаній, інформує UAINFO.org.

Народився Сергій Думенко 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Одеської області. Невдовзі родина перебралась до Чернівецької області. Саме там майбутній предстоятель ПЦУ провів дитинство і юність, вивчився у школі. Подальшу долю він вирішив пов’язати із церквою, тому у 1996 році вступив до Київської Духовної семінарії, яку закінчив 1999 року за першим розрядом. Одразу після цього він вступив до Київської Духовної Академії та випустився у 2003 році, здобувши ступінь кандидата богослов’я. Пізніше викладав у Рівненській духовній семінарії УПЦ КП.

Епіфаній окрім церковного служіння багато займався також журналістикою. Зокрема він обіймав посаду редактора сайту "Рівне Православне" – офіційного сайту Рівненської єпархії та був членом редколегії церковно-релігійної газети "Духовна нива" офіційного друкованого органу Рівненської єпархії. Також вступив до Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

Читайте також: ПЦУ закликала вселенського патріарха позбавити Кирила престолу

Продовжити освіту тоді ще Сергій Думенко вирішив на філософському факультеті Афінського національного університету. Закінчивши його, постригся в монахи та прийняв ім’я Епіфаній.

Своє служіння він почав у лоні Української православної церкви Київського патріархату. Її настоятель Філарет висвятив Епіфанія в ієродиякона, а згодом той дослужився до сану архімандрита. У 2008 році він став секретарем патріарха Філарета та обійняв посаду керуючого справами Київської єпархії. Пізніше став намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря.

Епіфаній встиг також отримати сан митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського. А ще був призначений Патріаршим намісником з правами єпархіального архієрея.

Напередодні отримання томоса 13 грудня 2018 року Епіфанія обрали кандидатом на пост предстоятеля єдиної Української православної церкви, а 15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софійському соборі його було обрано першим главою Православної церкви України. 6 січня 2019 року саме Епіфаній в Стамбулі отримав з рук Вселенського патріарха Варфоломія I Томос про автокефалію Православної церкви України. Інтронізація предстоятеля відбулась уже 3 лютого 2019 року.

Читайте також: Бажати смерті ворогу та вбивати російських окупантів не гріх – глава ПЦУ Епіфаній

Саме під керівництвом Епіфанія ПЦУ прийняла історичне рішення про перехід на новоюліанський календар. Всі церковні дати тепер збігаються з григоріанським календарем, але відрізняється підхід до обчислення дати Пасхи та пов’язаних з цим свят. А також митрополит вперше в історії ПЦУ провів різдвяне богослужіння у Києво-Печерській лаврі, яка до того перебувала під контролем УПЦ Московського патріархату.

Епіфаній володіє кількома іноземними мовами, зокрема грецькою. Серед своїх улюблених письменників називає українського літератора та філософа Григорія Сковороду, якого цінує за християнську мудрість, викладену у творах.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини