MENU

Дослідники стверджують, що знайшли причину загибелі цивілізації мая

900 0

Дослідники стверджують, що знайшли причину загибелі цивілізації майяЧичен-Іца — один із головних центрів майя (Фото:pixabay) 

Вчені припустили, що стародавнє місто Майяпан, культурна і політична столиця мая в 13 і 14 століттях, зазнало руйнівного впливу посухи.

На їхню думку, тривала посуха спричинила громадянський конфлікт, який призвів до політичного колапсу і переселення населення в менш небезпечні поселення, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua

Дослідження привнесло не тільки розуміння в історію мая, а й послужило попередженням про загрозу, яку зміни клімату можуть становити для навіть найстійкіших цивілізацій. 

Дослідники стверджують, що тривала посуха між 1400 і 1450 роками спричинила напруженість між фракціями, що похитнуло стійкість імперії під час зустрічі з європейцями.

Читайте також: Археологи виявили приховану похоронну камеру мая у Тулумі. ВІДЕО

Команда вчених використовувала великі історичні дані, включно зі зміною чисельності населення, кліматичними умовами і даними про сучасне харчування. Аналіз людських останків також виявив кореляцію між кількістю опадів і населенням, а також між скороченням опадів і посиленням конфліктів.

На думку дослідників, тривала посуха в 1400—1450 роках призвела до запустіння Майяпана, що загрожувало сільському господарству і торговим шляхам. Нестача продовольства і погіршення обстановки змусили людей або загинути, або переселятися.

У похованнях Майяпана виявлено останки, імовірно, членів державних голів, що свідчить про кровопролитні конфлікти. Результати підтверджують інституційний колапс у 1441−1461 роках, викликаний політичним суперництвом і соціальними заворушеннями.

Читайте також: Стародавні руїни майя потрапили під контроль мексиканських картелів

Переселення населення на інші частини півострова допомогло майя вижити, створивши "стійку систему адаптації". Однак адаптація має свої межі, і знову зіткнення з кліматичною кризою нагадує про те, що минулі уроки мають бути взяті до уваги.

Дослідження було опубліковано в Nature Communications.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини