MENU

Як видалити сліди від жорсткої води: найкращі способи

448 0

Жорстка вода, яка тече з наших кранів, може стати справжньою проблемою. Вона не тільки залишає некрасиві плями та наліт, але й може пошкоджувати сантехніку та побутові прилади, підключені до водогону, такі як пральні та посудомийні машини.

На щастя, боротись з проблемою можна. І навіть не дуже складно, якщо робити це систематично та регулярно. OBOZ.UA зібрав кілька дієвих лайфхаків, які допоможуть подолати вапняний наліт від води, інформує UAINFO.org.

Чим відчищати вапняний наліт

Експерти з прибирання твердять, що найкращими засобами для видалення вапна, є засоби з помірно високою кислотністю. До них точно не належать відбілювачі на основі хлору. Вони не здатні розчиняти наліт.

А от що допоможе впоратись із проблемою, так це перекис водню в аптечній концентрації, білий оцет, в тому числі у поєднанні з харчовою содою, та лимонна кислота. І от як їх можна застосовувати для різних приміщень та ситуацій.

У ванній

Туалет, душ, ванна та раковина страждають від жорсткої води чи не найбільше. Щоби прибрати з них наліт, можна виготовити універсальний засіб для чищення, змішавши у пульверизаторі рівні частини оцту і води. Цим спреєм потрібно буде обробляти безспосередньо плями на склі, плитці або кранах. Залиште розчин на плямі на кілька хвилин, щоби оцет зруйнував мінеральні відкладення. Потім за допомогою щітки, губки або тканини акуратно потріть забруднені ділянки. Якщо вам не подобається запах оцту, можна замінити його лимонною кислотою. Просто розведіть столову ложку засобу у 500 мл води і спрей готовий.

Також почистити сантехніку допоможе аптечний перекис водню. Щоби посилити його дію, можна змішати  засіб у рівних пропорціях з рідиною для миття посуду.

Будь-який із цих засобів подіє ще краще, якщо розбризкати його на пасту з соди та води, нанесену на сліди вапна. Цей легкий абразив також підійде для стійких плям та сильних вапняних забруднень.

На кухні

Ці ж засоби стануть в нагоді для очищення змішувача та мийки на кухні. Також тут може виникнути потреба в очищенні від вапна аератора крану. Забита решітка, особливо якщо ви користуєтесь краном зі шлангом і функцією душу, може порушити якісну роботу приладу. Щоби швидко почистити аератор, відкрутіть його і покладіть у пластиковий пакет, наповнений сумішшю води та оцту. Або вдягніть цей пакет на змішувач так, щоби головка крана була повністю занурена в рідину для чищення, і закріпіть його гумкою. Дайте засобі подіяти хоча би 30 хвилин, а краще годину і навіть довше, а потім почистить аератор м’якою щіткою. Наліт має легко знятись.

Чищення побутової техніки

Якщо ваш посуд після машинного миття став каламутним, а одяг після прання стає жорстким та колючим на дотик, час почистити відповідні машини від накипу. Щоб очистити посудомийну машину від рештків жорсткої води, поставте миску з білим оцтом на верхню полицю і запустіть гарячий цикл без посуду всередині. Коли він закінчиться, знову запустіть порожню машину, але цього разу із відповідним засобом для догляду за нею. Від нальоту не залишиться й сліду.

Щоб освіжити пральну машину, налийте у лоток для порошку кілька чашок білого оцту або всипте пару пакетиків лимонної кислоти і увімкніть гарячий цикл. Також хорошим варіантом стане встановлення пом’якшувача води на водогінну трубу. Цей пристрій вирішить проблему жорсткої води радикально.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини