MENU

Іран може виготовити ядерну зброю всього за тиждень: опубліковано тривожний звіт

175 0

Іран може виготовити ядерну зброю всього за тиждень: опубліковано тривожний звіт

Іран може "вийти з-під контролю" і виробити достатню кількість збройового збагаченого урану для ядерної зброї за тиждень. Для цього країна використала б лише 60% своїх запасів, а решту можуть витратити на виготовлення шести боєголовок за один місяць. 

Такого висновку дійшли у новому звіті Інституту науки і міжнародної безпеки (ISIS), пише The Jerusalem Post. Дослідники забили на сполох через близькість Ірану до створення ядерної зброї і підвищили рівень загрози до "Надзвичайної небезпеки" – вперше від початку стеження за іранською ядерною програмою в 1990-х роках.

У документі зазначили, що країна "має більш ніж достатньо... високозбагаченого урану (ВЗУ) для безпосереднього виготовлення ядерної вибухівки". І хоча це не єдиний компонент цього виду зброї, найважче дістати зазвичай саме його. 

"Якби Іран захотів ще більше збагатити свій 60-відсотковий уран до 90-відсоткового збройового урану (ЗЗУ)... він міг би зробити це швидко", – йдеться у доповіді. 

Фахівці констатували, що виготовлення ядерної зброї у цій країні могло б зайняти лише тиждень. Ба більше, використовуючи решту своїх запасів збагаченого урану, країна "могла б мати в цілому достатньо збройового урану для шести боєголовок за один місяць, а після п'яти місяців виробництва збройового урану – для дванадцяти".

Виготовлення самої зброї та систем для її транспортування зайняло б трохи більше часу, але не набагато. А враховуючи, що Іран не співпрацює з міжнародними ядерними інспекторами протягом останніх кількох років, дуже ймовірно, що світ вчасно не помітить таку діяльність і не зможе запобігти її успіху.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

 

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини