MENU

На постері Бородянка, а продюсер знімав комедії: чому фільм "Буча" обурив українців і що кажуть його творці

958 0

На постері Бородянка, а продюсер знімав комедії: чому фільм "Буча" обурив українців і що кажуть його творці

У США в межах проєкту #ArtAgainstPropaganda, спрямованого на боротьбу з російською пропагандою в усьому світі, відбулися покази чорнових матеріалів художньої драми "Буча". Стрічка розповідає про звірства російських загарбників під час окупації Бучанського району на Київщині, а в основу покладена реальна історія громадянина Казахстану та мешканця Бучі Костянтина Гудаускаса, який не виїхав з України після повномасштабного вторгнення, а допомагав евакуювати українців із захоплених територій. Утім, навколо фільму, а точніше постера до нього, розгорівся скандал у мережі.

Користувачка Х (колишній Twitter) звернула увагу, що на постері кінокартини з назвою "Буча" зображена Бородянка. OBOZ.UA зібрав коментарі українців з цього приводу та дізнався, що говорить сторона, яку звинувачують.

Що не так із фільмом "Буча", на думку глядачів

"Фільм українського виробництва про Бучу. Привіт, я з Бучі, я прожила в окупації два тижні, поки не вдалося евакуюватися, і ось що не так з цим постером. Це Бородянка", – написала українка.

Крім того, мешканка Бучі, яка бачила звірства російських вбивць і терористів на власні очі, додала такий коментар: "Для мене це все ще танці на кістках".

 

Недовіру до стрічки в деяких потенційних глядачів викликав і той факт, що її продюсер і сценарист – Олександр Щур – колишній співробітник студії "Квартал 95", який займався, зокрема, продюсуванням комедії "Я, Ти, Він, Вона".

"Фільмують це режисер і продюсер, які раніше подарували нам комедію "Побачення у Вегасі" чи "Продюсер"… І ось, ці панове чомусь вирішили взятися за таку неймовірно складну та делікатну тему. При тому, що у майже всіх режисерів нині стоїть на неї ембарго. Знімаємо лише документалістику, а з ігровим чекаємо, ще дуже рано. Навіть дуже хороші автори не знають, як туди підступитися", – коментувала ще у вересні 2022 року у своєму Facebook журналістка, артоглядачка Лєна Чиченіна.

На постері Бородянка, а продюсер знімав комедії: чому фільм "Буча" обурив українців і що кажуть його творці

Що каже продюсер

Почнімо одразу з відповіді Олександра Щура на питання стосовно того, чому автор колись гумористичного контенту взявся за зйомки серйозного кіно ще й на тему повномасштабної війни, яка триває досі. Продюсер у інтервʼю "Детектор Медіа" розповів, що хотів зробити щось корисне для України. Спочатку активно волонтерив, а потім надихнувся історією про Костянтина Гудаускаса.

"Ця історія з фільмом почалася, коли я побачив інтерв’ю реальної людини – Костянтина Гудаускаса. Це виглядало як хайконцепт – так у кіно називають якусь ідею, яка виглядає дуже цікаво. У нас хайконцепт у тому, що виходець із Казахстану рятує українців від росіян. Мене питають: так багато ж українців волонтерили, чому ви взяли саме цю людину як героя фільму – людину, яка сиділа у в’язниці в Казахстані? Так у тому якраз і є хайконцепт. Коли українці рятують українців – це нормально, так і має бути, нікого у світі це не дивує. А коли рятує людина, яка могла поїхати в перший день війни, бо має казахстанський паспорт, але вирішила лишитися – то це є прикладом для іноземців. От дивіться: коли відбувається велике зло в іншій країні – ви не можете бути осторонь", – пояснював продюсер.

 

Що стосується скандалу із постером і зображеною на ньому Бородянки замість Бучі, то Щур також залишив коментар на своїй сторінці у Facebook. Продюсер пояснив, що події фільму розгортаються на всій території Бучанської громади. За кордоном, а першочергово ця драма розрахована на закордонну аудиторію, саме Буча стала збірним образом і символом звірств російської армії на Київщині. Тобто "Бучею" міжнародна спільнота називає окупацію і Бородянки, і Гостомеля, і Ірпеня.

"Ви серйозно? Ви думаєте, що команда, яка працює над кіно два роки, не знає, де Буча, а де Бородянка? Ви взагалі в курсі, що таке постер фільму?... Нам цей англомовний постер з поваги до України безкоштовно допомагали робити найкращі фахівці з AppleTV London. Я вже мовчу, що дія фільму відбувається не тільки в Бучі, а в Києві, Ворзелі, Гостомелі, Бородянці, а Буча для всього світу – це символ геноциду українців", – висловився Щур.

На постері Бородянка, а продюсер знімав комедії: чому фільм "Буча" обурив українців і що кажуть його творці

Він зауважив, що стрічка стала важливою зброєю в інформаційній війні з Росією.

"Ми вже два тижні показуємо робочі матеріали фільму "Буча" в США та Великобританії конгресменам, сенаторам, послам, журналістам. Всі, абсолютно всі вони кажуть, що це дуже вчасно і може вплинути на надання 60 мільярдів Україні. Кажуть – поширюйте ваш фільм якнайшвидше. Фільм бачили і допомагають і консули та посол у США, і постпред при ООН, конгрес Українців, бізнес-клуби у Лондоні та Україні, купа фондацій у США. На кожному показі у нас є люди з Бучі, Гостомеля, Ірпеня, які дякують, що ми порушили цю тему. А до того в Україні ми на закритих показах демонстрували наш фільм реальним прототипам героїв фільму, очевидцям, багатьом блогерам і волонтерам, військовим, розвідникам, тим хто пройшов всю окупацію, і всі вони кажуть, що це реальне і правдиве кіно, яке повинен побачити світ. Нас консультував і допомагає ГУР, Генштаб, Мінкульт, МЗС, Держкіно", – зауважив продюсер.

На постері Бородянка, а продюсер знімав комедії: чому фільм "Буча" обурив українців і що кажуть його творці

Про що фільм "Буча"

Художня драма знайомить глядача із громадянином Казахстану Костянтином Гудаускасом, який отримав притулок в Україні та мешкав у Бучі, рятував людей, вивозячи їх з окупованих територій.

Головні ролі у фільмі виконали польський актор Цезарій Лукашевич та український актор В’ячеслав Довженко.

У створенні кінокартини команді допомагали Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ, ГУР МО України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, Київська міська рада, Київська обласна військова адміністрація. Крім того, під час роботи над сценарієм консультації надавав лікар-психіатр і клінічний психолог Олексій Кругляченко.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини