MENU

Українська рада бізнесу закликала доопрацювати мобілізаційний проєкт: він містить корупційні ризики

164 0

Українська рада бізнесу закликала доопрацювати мобілізаційний проєкт: він містить корупційні ризики

Члени Української ради бізнесу закликали уряд доопрацювати проєкт щодо мобілізації, адже у нинішньому вигляді він містить корупційні ризики, а також може завадити розвитку української економіки.

Про це йдеться у офіційній заяві УРБ, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН

"У проєкті закону частково враховані пропозиції та зауваження бізнесу, через які був відкликаний попередній урядовий законопроєкт. Але оновлений проєкт все ще містить частину норм, які потребують комплексного доопрацювання, через значні ризики для бізнесу та громадян, і які викликають сумніви щодо їх доцільності", - йдеться у заяві. 

Зокрема, претензії у бізнесу є до зміни порядку бронювання працівників. Так, проєктом передбачається, що порядок бронювання працівників Кабмін має переглянути протягом місяця після ухвалення цього закону. А це означає, що наразі невідомо, яким буде цей механізм після внесення урядових змін.

"Ми пропонуємо розглянути можливість збільшити строк бронювання спеціалістів на строк чинності Рішення про підтвердження статусу критично важливого підприємства для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Крім того, необхідно передбачити можливість 100% бронювання працівників для підприємств, які здійснюють постачання товарів/продукції/послуг на користь Збройних Сил України, Національної гвардії України, СБУ, ДПСУ, інших органів, які здійснюють завдання для захисту держави під час дії воєнного стану в Україні, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам", - наголошують у Раді бізнесу. 

Крім того, бізнес просить у влади передбачити можливість бронювання працівників для міжнародних та українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за кошти міжнародних партнерів, визначені критично важливими для функціонування економіки. 

Нагадаємо, раніше з’явилася інформація, що у Кабміні розглядають схему бронювання тільки для працівників з зарплатнею від 35 тис. грн. Ця схема викликала хвилю критики від експертів та військових як така, що може спровокувати розкол у суспільстві. Крім того, це може призвести до колапсу у найбільших сферах української економіки - аграрній та промисловій, де традиційно зайнято багато працівників, але зарплати менші, ніж вказана Кабміном "стеля".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини