РФ завербувала на війну в Україні близько 15 тисяч жителів Непалу, – CNN
Непалець Шукра Таманг в російській армії
Москва пропонує найманцям 2000 доларів на місяць і російське громадянство.
Родичі непальців, які воюють в Україні на боці РФ, вимагають від Москви повернути їх на батьківщину. Як повідомляє CNN, наразі Росія завербувала до своїх рядів близько 15 тисяч жителів Непалу, пропонуючи їм за службу 2000 доларів на місяць, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Я пішов в російську армію не заради задоволення. У Непалі у мене не було жодної можливості працевлаштуватися. Але, оглядаючись назад, це було не правильне рішення. Ми не уявляли, що нас так швидко відправлять на передову і наскільки жахливою буде ситуація", – сказав один з непальських найманців.
Читайте також: Росія вербує на війну сирійців, до схеми причетні турфірми, – ГУР
Він пояснив, що вирішив піти на війну, адже не мав роботи вдома. За це йому пропонували 2000 доларів на місяць і російське громадянство. Коли він приїхав до Москви, там його відправили на коротке навчання, після якого він поїхав воювати в Бахмуті. Там він пробув близько місяця, після чого отримав поранення.
"У Бахмуті немає жодної ділянки землі, яка б не постраждала від бомб. Усі дерева, кущі та зелень… їх уже немає. Більшість будинків зруйновано. Ситуація там настільки жахлива, що аж плакати хочеться", – розповів найманець, який воював на боці окупантів.
Читайте також: "Українські військові були шоковані, побачивши мене": полонений сомалієць розповів, як потрапив на війну в Україну
Загалом, як повідомляє CNN, близько 15 тисяч жителів Непалу взяли участь у війні на боці РФ. Щонайменше 2000 з них - зникли безвісти. Члени родин найманців вимагають від влади повернути їхніх чоловіків додому. Але політики значно применшують кількість непальських найманців, які беруть участь у російсько-українській війні. За їхньою інформацією, у війні бере участь близько 200 громадян Непалу.
Непалець Рамчандра Хадка на фото в Бахмуті, де він воював на боці Росії
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки