MENU

Військовий розповів про "плюси" та "мінуси" українських та російських систем РЕБ

598 0

Військовий розповів про "плюси" та "мінуси" українських та російських систем РЕБ

Україна робить все, щоб вийти в паритет з російськими окупантами в засобах радіоелектронної розвідки. Поки що Київ поступається лише в централізованому РЕБ.

Про це розповів "Українському радіо" командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів "Ахілес" 92-ї ОШБр ім. кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко, інформує UAINFO.org.

"Є засоби радіоелектронної розвідки, вони дають нам можливості бачити присутність ворожих засобів БПЛА в повітрі розвідувального ударного типу дії. Є засоби радіоелектронної боротьби, які шляхом формування перешкод в частотах пригнічують можливість противнику пілотувати ті чи інші засоби на певних відрізках фронту. Відповідно захищають наші передові позиції, шляхи сполучення, портативні РЕБ закривають нашу броньовану техніку, а також централізовані впливають на те, щоб максимально придушувати великі безпілотники противника, відводити, наприклад, керовані авіабомби", - розповів Юрій Федоренко.

Читайте також: "Буде пріоритетним": Ігнат розповів, як нарощування засобів РЕБ зриває плани ворога

За його словами, засоби радіоелектронної розвідки також додатково дають українським військовим можливість виявляти, де знаходиться РЕБ противника. 

"Коли ми знаємо, де він знаходиться, як він працює - ми зможемо його відпрацювати за рахунок своїх вогневих засобів: це артилерія, реактивна артилерія та одночасно ударні засоби БПЛА. Тому поєднання засобів радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби, а також безпілотних систем є надзвичайно важливим і максимально ефективним як з погляду захисту наших позицій, так і з погляду нанесення ураження по ворогу", - пояснив військовий.

При цьому він вказав, що Україна поки що програє у виробництві централізованих РЕБ.

Читайте також: Технологічна війна: як Україна на фронті використовує штучний інтелект та що відомо про унікальні системи

"Що стосується РЕБ, які збираються за рахунок китайських комплектуючих - в основному це окопний РЕБ, портативний РЕБ - вони у нас і у противника рухаються десь нога в ногу. Це ті засоби, які виникають тут і зараз на полі бою, як технічні рішення і далі зразки масштабуються. Якщо ми говоримо про централізовану РЕБ - тут, на превеликий жаль, противник на поточний момент переважає, бо у них засоби радіоелектронної боротьби були на початок 2022 року одними з найкращих у світі. І противник зберігає можливість як виготовлення, так і модернізації. Тому в централізованому РЕБ ми дещо відстаємо, але дуже і дуже активно ведеться робота Україною, щоб ми вийшли хоча б в паритет і забезпечили можливості навіть на деяких відрізках противника перегравати в потужності та в ефективності застосування", - підсумував Федоренко.

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини