Коваленко розповів про негативні сценарії, які можливі у разі звернення Тирасполя до Москви з проханням про прийняття так званої "ПМР"
Пристрасті по Придністров'ю. У відповідь на паніку, що розганяється щодо можливого звернення Тирасполя до Москви з проханням про прийняття так званої "ПМР" до складу Росії, я вчора опублікував замітку, що розставляє крапки над "i" у питанні ймовірних загроз. Але навіть почувши півтонни залізобетонних аргументів, панікер завжди залишається панікером.
Про це на власній сторінці у Facebook пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, інформує UAINFO.org.
Що ж, розглянемо у такому разі негативні сценарії як для нас, так і для Молдови.
Мені вчора вирішили нагадати, що в номенклатурі техніки НВФ "ПМР" я випустив з уваги дуже важливу компоненту – гелікоптери, які можуть бути використані для підтримки з повітря придністровських формувань, а також висадки десанту. Так воно так, але є нюанс.
У гелікоптерній компоненті у "ПМР" знаходяться 6 ударних гелікоптерів Мі-24, з яких тільки два можуть підніматися в повітря. Багатофункціональних Мі-8 вважалося 4, які так само не всі у працездатному стані. Ремонт та обслуговування цих машин неможливі в умовах ізоляції лепрозорію совка.
Читайте також: Санду зробила заяву про нові спроби Росії дестабілізувати ситуацію у Молдові
Фактично, здійснення десантних операцій такою компонентою є неефективним і навіть небезпечним для самого ж десанту.
Але, знову ж таки, якщо для України ця загроза є мінімальною, то для Молдови – навпаки.
Минулого року я описував ймовірний сценарій негативних подій для Молдови і хочу зауважити, що він практично не змінився у моїй уяві.
Придністровського угруповання цілком достатньо, щоб реалізувати операцію із захоплення Молдови та силової зміни законної влади в Кишиневі, під акомпанемент внутрішньої дестабілізації республіки через каталізацію "протестів" у виконанні проросійських політичних сил.
Наприклад, НВФ "ПМР" зовсім не важко захопити аеродром Меркулешті для виходу на Бельці та відрізання північної Молдови від центру, із замиканням на Фалешті. Це дозволить перерізати основні траси М14 та М2 та блокувати під'їзди до Кишинева.
Південна група перерізатиме по лінії Каушані, Чимішлія, Яргара. При цьому на цю лінію може бути перекинутий обмежений контингент, оскільки Південь це переважно проросійський гагаузький регіон, і там основним завданням буде просто утримання трас та контроль українсько-румунських напрямків.
Таким чином, північна та південна група забезпечить відносно безпечний (без сюрпризів) вихід основної групи на Кишинів, утримання якого у разі відсутності допомоги третьої сторони не можливе довгий час, особливо з урахуванням вже розміщеної в Молдові російської агентури.
У результаті ми втрачаємо Молдову як євроорієнтованого сусіда. До влади приходять проросійські сили і після проведення зачистки в усіх структурах буде розгорнута невідворотна мобілізація. Транзитом до Молдови почнуть прибувати російські "туристи" подвійного призначення.
Читайте також: Росія може влаштувати операцію під чужим прапором у Придністров'ї: ISW назвав мету Кремля
Фактично, з урахуванням вербування серед активної частини проросійськи налаштованого населення та регулярного транзиту "туристів" із самої Росії, у РОВ в Молдові протягом 3-4 місяців може бути сформовано угруповання від 20 до 30 тис тіл. Так, недоукомплектована, але достатня для створення проблем.
Навіть якщо не говорити про намір відкривати другий фронт на південному заході, таке угруповання змусить ЗСУ стягнути до Одеської, Вінницької та Чернівецької області додаткові сили, для попередження загроз - тобто сковуючий ефект збільшиться в рази і збільшуватиметься далі.
Збільшуватиметься, оскільки 20-30 тис. це попередній орієнтир потенціалу формування угруповання за 3-4 місяці, тоді як цей процес не закінчиться за цей період і кількість загрозливого угруповання поступово, але впевнено зростатиме, перевищивши 50 тис. грн.
І щоб ці проблеми не виникли в перспективі, потрібно докладати всіх зусиль, щоб Молдова залишалася демократичною, євроорієнтованою країною, а не поринула у клоаку "російського світу".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки