MENU

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій прямо звинуватив Путіна у вбивстві Навального

165 0

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій прямо звинуватив Путіна у вбивстві Навального

Європейський парламент прийняв резолюцію, у якій засудив вбивство російського опозиціонера Алєксєя Навального та заявив, що за це прямо відповідальний президент Росії Владімір Путін, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

«Європейський парламент рішуче засуджує вбивство Олексія Навального та повністю підтримує Юлію Навальну в її прагненні продовжувати його роботу. … Повна кримінальна та політична відповідальність за його смерть лежить на російській державі, зокрема на її президенті Владімірі Путіну, який має бути притягнутий до відповідальності», - зазначається в заяві Європарламенту.

Депутати Європарламенту наголошують, що вбивство Олексія Навального є ще однією ознакою посилення та систематичних репресій у Росії, і вимагають незалежного та прозорого міжнародного розслідування його вбивства, «щоб розкрити правду, забезпечити притягнення до відповідальності та справедливість».

В Європарламенті підкреслили, що політична система Росії контролюється «консолідованим авторитарним режимом із нестримною корупцією, який використовує сфальсифіковані вибори як подобу демократії та зосереджує всю владу в руках Владіміра Путіна».

В резолюції зазначається, що народ Росії не треба плутати з «воєннопідбурювальним, автократичним і клептократичним режимом Кремля», та висловлена солідарність «з усіма тими в Росії та за її межами, хто, незважаючи на цілеспрямовані жорстокі репресії та важкі особисті наслідки, продовжує знаходити сміливість говорити правду».

Депутати Європарламенту закликають держави-члени активізувати свої зусилля для пошуку можливих шляхів звільнення тих, хто зазнав ув’язнення та репресій у Росії, особливо хворих або політичних в’язнів, які зазнали тортур, включаючи варіант можливого обміну полоненими.

«Підтримка України – найкраща відповідь Кремлю. Рішуча перемога України може призвести до справжніх змін у Російській Федерації, зокрема до деімперіалізації, деколоніалізації та рефедералізації, які є необхідними умовами для встановлення демократії в Росії», - зазначається в резолюції.

Парламент закликає Комісію і, зокрема, Європейську службу зовнішніх дій розробити проактивну, довгострокову стратегічну політику щодо Росії, яка б «ефективно відповідала реальності сьогоднішніх відносин між ЄС і Росією, ситуації з правами людини в Росії та потребам у підтримці російського громадянського суспільства та представників опозиції в еміграції».

Російський опозиціонер Алєксєй Навальний помер у колонії 16 лютого 2024 року. За даними росЗМІ, у політика нібито відірвався тромб. Багато світових та українських політиків відреагували на смерть російського опозиціонера. Видання Wall Street Journal описало Навального як "людину, яку Володимир Путін боїться найбільше".

Російська влада лише 24 лютого передала тіло Навального його матері Людмилі Навальній і невідомо, чи буде їй дозволено провести публічний похорон. Поховати його планують 1 березня. 

ZN.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини