Шість пропорцій для приготування ідеальної випічки, які має знати кожен
Фото: freepik.com
Розуміння кількох простих формул зробить вас експертом з випікання. Розповідаємо, скільки інгредієнтів має бути у кексах, хлібі та тортах, щоб вони були ідеальними.
На відміну від приготування основних страв та салатів, де ми можемо дозволити нашим внутрішнім кухарям фантазувати, додаючи та віднімаючи інгредієнти, як нам заманеться, правила випікання дещо точніші, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
Вимірювання важливі, математика нестримна, а перетворення заплутані. Так, випічка іноді може бути розчаровуючим досвідом. Але за допомогою невеликої хитрощі ви можете не тільки отримувати правильні співвідношення щоразу, але й мати простір для творчості. Якщо ви зрозумієте, чому випічка працює так, як вона працює, і науку, що стоїть за цим, весь процес стане менш страшним.
Інгредієнти випічки часто розбивають на «частини». Ви, мабуть, бачили рецепти, де пишуть «одна частина цього, дві частини того». Наприклад, щось складається з рівних частин борошна та масла. Це означає, що якщо ви використовуєте півсклянки масла, треба додати й півсклянки борошна. Рис часто готують у співвідношенні два до одного — одна частина рису, дві частини рідини.
Розуміння пропорцій
Фото: freepik.com
Розуміючи, скільки частин кожного інгредієнта вам потрібно для певної випічки, ви не тільки щоразу отримуватимете ідеальний результат, але й зможете розслабитися та не зациклюватися на деталях нового рецепту. У книзі Майкла Рулмана Співвідношення: прості коди, що лежать в основі повсякденної кулінарії пояснюється наука, що лежить в основі пропорцій і фундаментальних прийомів, які допомагають навіть пекарям-початківцям зрозуміти процес випічки.
Читайте також: Клопотенко: Холод просто створений для випічки
Фото: freepik.com
Ось кілька найбільш часто використовуваних і найбільш корисних пропорцій:
- Тісто для пирога — 3 частини борошна, 2 частини жиру, 1 частина води
- Мафіни — 2 частини борошна: 2 частини рідини: 1 частина яйця: 1 частина жиру
- Швидкі хлібці - 2 частини борошна: 2 частини рідини: 1 частина яйця: 1 частина жиру
- Печиво — 3 частини борошна: 2 частини рідини: 1 частина жиру
- Пиріг — 1 частина борошна, 1 частина масла, 1 частина цукру, 1 частина яйця
- Млинці - 2 частини борошна: 2 частини рідини: 1 частина яйця: ½ частини жиру
Відповідно до цих інструкцій ви маєте свободу творчо підходити до вибору інгредієнтів. Наприклад, «жир» стосується олії, вершкового масла, сала тощо. «Рідина» може бути чим завгодно, від молока до кави, води чи бульйону. Однак майте на увазі, що додаткові інгредієнти можуть змінити ці співвідношення. Наприклад, додавання особливо соковитого фрукта до суміші збільшить вашу кількість рідини. Тому майте це на увазі.
Читайте також: У чому різниця між сухими та пресованими дріжджами та як обрати правильні дріжджі для рецепту
Ці вимірювання надзвичайно корисні не лише для розуміння того, як інгредієнти працюють разом, але й для збільшення чи зменшення кількості продуктів залежно від того, скільки ви хочете спекти.
Поради щодо випікання
Фото: freepik.com
Ось кілька порад для тих, хто прагне досліджувати випічку з пропорціями та розкрити свій творчий потенціал.
1. Знайдіть хорошу таблицю перерахунку інгредієнтів для випічки та зробіть доступ до неї в цифровому вигляді, щоб мати під рукою, де б ви не були. Це необхідний кухонний інструмент для пекаря.
2. Придбайте кухонні ваги, щоб також працювати з коефіцієнтами. Їх використання допомагає досягти точності, а не просто вимірювання об'єму.
3. Обов’язково тримайте таблиці перетворення інгредієнтів випічки під рукою, якщо у вас їх ще немає.
Тепер, коли ви знаєте про пропорції трохи більше, можна сміливо приступати до випікання улюблених булочок, хліба чи кексів.
Фото: freepik.com
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки