MENU

Безпекові угоди України з іншими державами: експерт пояснив, що означають ці документи

347 0

Безпекові угоди України з іншими державами: експерт пояснив, що означають ці документи1 березня Україна підписала безпекову угоду з Нідерландами. Президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Марк Рютте

Україна продовжує підписувати двосторонні безпекові договори. Такі домовленості вже досягнуто з Нідерландами, Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією. А ще – Італією та Канадою.

Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Олександра Романюка, інформує UAINFO.org.

1 березня Україна підписала безпекову угоду з Нідерландами. Наразі наша країна має вже 7 таких документів із країнами "Великої сімки" та ЄС.

Все починалося з Вільнюського саміту НАТО. Україна тоді хоч і не отримала чітких дат членства в Альянсі, втім, уклала спільну декларацію з членами G-7. Держави зобов'язалися підтримати український курс до НАТО та подбати про нашу безпеку на цьому шляху.

Політичний експерт Тарас Загородній каже, що істерична реакція росіян на цю декларацію була красномовною. Бо, власне, ці угоди багато в у чому дублюють співпрацю в межах НАТО.

"Це двосторонні договори з кожною окремою країною, які беруть на себе певні зобов'язання передусім щодо військової допомоги, обміну ВПК та багато чого іншого", – каже він.

Читайте також: Чому Трамп домагається поразки України? Як і навіщо експрезидент США докладає нечуваних зусиль проти допомоги Києву – The Atlantic

На першу угоду з британцями довелося чекати майже пів року. Саме стільки пішло на те, щоб домовитися, що Лондон співпрацюватиме з Києвом в обміні розвідданими, військовій підготовці, оборонно-промисловій галузі.

Наступними стали Німеччина та Франція. Як і британська, угоди з ними розраховані на 10 років і передбачають, зокрема, фінансову підтримку України. Понад 7 млрд євро від ФРН і 3 мільярди від Франції на 2024 рік.

Інший підписант – Данія – зобов'язалася зосереджувати зусилля на наданні F-16, боєприпасів і тренажерів до них, а також навчанні та обслуговуванні літаків.

Канада надаватиме Україні дипломатичну, фінансову, військову, розвідувальну та кібернетичну допомогу. А також дбатиме про вимушених українських переселенців.

В аналогічному документі з Італією йдеться і про співпрацю в політичній, фінансовій сферах та у сфері реформ.

Нові підписанти – Нідерланди – обіцяють сприяти зміцненню українських Повітряних сил. Тобто кожна угода, кажуть експерти, по своєму унікальна і дає Україні можливості доступу до інформації або технологій.

Читайте також: Мир на умовах Росії: WSJ дізналося, що Кремль пропонував Україні для завершення війни

В Офісі президента кажуть – наразі переговори про підписання подібних договорів тривають і з іншими країнами. Також від багатьох лунала зацікавленість долучитися до процесу.

"Україна вже інтегрується до військових структур НАТО, ми вже фактично де-факто в НАТО, лише без 5 статті. Взаємодія розвідок, обмін інформацією, досвідом, озброєнням, спільне виробництво – так це і є НАТО", – пояснює Тарас Загородній.

Водночас, визнають експерти, такі угоди все ж мають певні ризики. Країни-підписанти можуть їх скасувати, якщо у них зміниться влада. Щоправда, такі дії можуть взяти під сумнів демократичні цінності цих країн.

Втім, Україна все ж має скористатися можливістю і взяти з цих угод за максимумом. Вчитися, переймати досвід, розвивати спільні проєкти, ще більше модернізувати військо, щоб у перспективі стати серйозним гравцем, з яким партнери самі бажатимуть співпрацювати.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини