Це продукт, створений росіянами у РФ. Експерт з інновацій – про Дурова, Перекопського і всю команду Telegram та небезпеку, з ним пов’язану
Російське походження розробників Telegram — чудова можливість для спецслужб РФ тиснути на компанію, говорить Антон Мельник (Фото:DR)
Компанія Telegram заявила NV, що месенджер повністю безпечний для користувачів з України. Втім, експерт з інновацій Антон Мельник впевнений, що це не так.
Антон Мельник, співзасновник Ukrainian Tech Ecosystem, вважає помилкою говорити про можливі звʼязки компанії Telegram з Росією тільки через персону засновника месенджера Павла Дурова. Про це він заявив в коментарі NV, інформує UAINFO.org.
"Тут варто згадати про Іллю Перекопського [віцепрезидент Telegram], який вже під час війни зустрічається з російським прем'єром [Михайлом Мішустіним] та катається на квадроциклі з губернатором [йдеться про колишнього губернатора Вологодської області Олега Кувшиннікова], — наголошує Мельник. — Але справа навіть не в цьому. Вся ключова команда Telegram, всі розробники — росіяни, там не було жодного іноземного топменеджера чи засновника".
Експерт з інновацій підкреслює, що Telegram — це продукт, який був створений росіянами на території РФ.
"А коли він був переєстрований в інших, офшорних країнах — це вже не так важливо", — зауважує він.
Російське походження розробників месенджера — це чудова можливість для спецслужб країни-агресорки, щоб "смикати за потрібні ниточки" та тиснути на компанію, додає експерт.
Дійсно, за даними Інституту дослідження кібервійни (ICWR), основний домен telegram.org станом на квітень 2022 року знаходився в Росії, а один із серверів — в Санкт-Петербурзі. Фахівці ICWR зазначають, що Telegram використовує для передачі мережевого трафіку російські компанії — RETN і LLC GLOBALNET.
Ще одна проблема полягає у відсутності відповідальності за поширення в месенджері контенту, що є проблемою для національної безпеки України. За словами Мельника, сьогодні на платформі діють канали, що корегують ракетні удари вороги по Купʼянському, Херсонському напрямках. При цьому Telegram не закриває їх навіть після офіційних звернень українських спецслужб, пояснює експерт.
В коментарі NV представник Telegram Ремі Вонг розказав, що компанія отримала від української влади перелік потенційно небезпечних каналів і наразі відпрацьовує його, щоб вжити заходів проти такого контенту. Також в компанії наголосили, що месенджер нібито є безпечним для українців та користувачів в інших країнах.
Однак Мельник називає такі заяви популізмом.
"Коли Telegram заявляє, що він безпечний для українців — це брехня та дешевий популізм, — коментує експерт. — Більшість користувачів спілкується не в секретних чатах, а в простих переписках, де наскрізне шифрування повідомлень не відбувається за замовчуванням".
За його словами, спецслужба або хакерська організація на будь-якому етапі, зокрема через публічний вай-фай в кафе, до якого приєднався користувач, може отримати всю інформацію, включно з фотографіями, відео та текстовими переписками, яка проходить через Telegram.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки