Розчаровані одне одним: США не подобається, як Україна воює на фронті, – The New York Times
Між США та Україною почали виникати взаємні розчарування. Американські військові стратеги, зокрема міністр оборони Ллойд Остін, вважають, що Україні потрібно зосередити свої сили на одній великій битві за раз, тоді як президент Володимир Зеленський, на думку офіційних осіб США, сконцентрувався на битвах за міста, які не мають стратегічної цінності.
Як пише видання The New York Times, американські офіційні особи вважають, що Україна занадто довго та дорогою ціною захищала Авдіївку Донецької області. Тоді як Україна засмучена тим, що "американський політичний параліч" призвів до нестачі боєприпасів на фронті, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
"Білий дім і українські чиновники заявляють, що те, що Конгрес поки що не ухвалив законопроєкт про надзвичайну допомогу, включаючи 60,1 мільярда доларів для України, вже підірвало боротьбу на місцях", — йдеться у повідомленні.
Американські офіційні особи закликали Україну зосередити свій наступ на одному головному напрямку вздовж лінії фронту та тиснути на прорив російських укріплень саме там. Представники США вважають, що генерал Валерій Залужний погодився з американською порадою, проте не зміг переконати в цьому Зеленського. Замість однієї вирішальної битви відбувся розкол війська, коли частину відправили на схід, частину на південь на інші ділянки фронту.
Читайте також: Лише один сценарій гарантує перемогу: аналітик пояснила, як може розвиватися ситуація на фронті в Україні
Крім того, відзначається, що США пропонували Україні раніше відійти від Авдіївки, але Київ тримав населений пункт до останнього. На думку офіційних осіб США, Сили оборони мали б зосередитися на наступальних кампаніях, а не "битві за міста", які "не мають стратегічної цінності".
Натомість Україна розчарована тим, що через політичні дебати в США, Силам оборони на фронті катастрофічно не вистачає боєприпасів. Крім того, відзначається розчарування України й в затримці передачі Києву передової зброї, такої як винищувачі чи ракети великої дальності.
Попри це, видання пише, що про розірвання військового альянсу не йдеться – прихильність обох сторін залишається твердою. Наприклад, США навіть попри відсутність фінансування, продовжують надавати Україні всі розвіддані, а Пентагон на зустрічах із партнерами спонукає збільшити допомогу Україні.
Видання також відзначає, що в Пентагоні серед воєнних цілей України на 2024 рік стоїть зокрема і знищення Кримського мосту: "Російські війська використовують міст для постачання та матеріально-технічного забезпечення, і він є критично важливим для їхніх зусиль на півдні України та в Криму".
Читайте також: У Конгресі США сказали, коли законопроєкт про допомогу Україні винесуть на голосування
Військова допомога США для України вичерпалася ще наприкінці 2023 року. Торік у жовтні Джо Байден подав до Конгресу запит на виділення $106 млрд, із яких понад $61 млрд передбачається для України, здебільшого для закупівлі зброї у США. Решта коштів із пакета передбачалася для Ізраїлю, допомоги Азійсько-Тихоокеанському регіону, гуманітарних заходів у Секторі Гази тощо. Втім, запит не схвалили через політичні суперечки.
Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. Саботувати угоду, зокрема, закликав республіканців колишній президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп. Байден розкритикував Трампа, заявивши, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати.
Сьогодні президент Джо Байден виступив із промовою "Про стан держави" перед Конгресом США. Він розпочав свою промову зі згадки про допомогу Україні.
"Сьогодні ми в безпрецедентному моменті. Я хочу звернутися до Конгресу зі словом, щоб пробудити їх і сказати людям, що наразі не звичайні часи. Від часів Лінкольна і громадянської війни не було таких ударів по демократії і свободі по всьому світу. Путінська Росія напала на Україну... Якщо хтось вважає, що Путін зупиниться в Україні, він помиляється", — заявив Джо Байден.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки