Знищення HIMARS: експерт пояснив, чому окупантам не варто цим пишатися
Окупанти знищили один HIMARS за 20 місяців, тоді як ЗСУ за цей час знищили вже сотні схожих за його функціоналом російських РСЗВ.
Після двох років спроб росіяни змогли знищити одну з українських високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS. Окупанти подають це як велике досягнення, проте, як пише військовий експерт Олександр Коваленко, насправді це велика ганьба для російських військ, інформує UAINFO.org.
Як пояснює аналітик, М142 HIMARS - це зовсім не унікальна, невразлива техніка, а стандартна машина РСЗВ для низки країн НАТО, з високою точністю ураження цілей і дальністю польоту реактивного снаряда 80 км.
Читайте також: HIMARS "завітав" до окупантів на Сватівщині: горів склад боєприпасів російських загарбників
Аналогами такого РСЗВ у радянській армії, а потім у російській та українській, виступають 122-мм БМ-21 "Град" з дальністю стрільби (30-40 км), 220-мм БМ-27 "Ураган" (30-40 км), 300-мм БМ-30 "Смерч" (70-120 км), а також український реактивний снаряд "Вільха" для 300-мм БМ-30 "Смерч" із дальністю ураження понад 120 км.
Тобто М142 HIMARS - це західний аналог БМ-27 і БМ-30, що перевершує радянські зразки за точністю, але поступається за дальністю, зазначає Коваленко.
При цьому експерт вказує на головну деталь - росіяни знищили перший М142 HIMARS за 20 місяців експлуатації цього РСЗВ. При цьому за час війни в Україні було знищено 80 БМ-27 і 2 БМ-30. Крім них, також верифіковано знищення 22 ТОС-1А "Солнцепьок" і 245 БМ-21 "Град".
Читайте також: "Прекрасно відпрацьована операція". У ГУР прокоментували удар ЗСУ по російських військах в Оленівці
А згідно з даними Генштабу ЗСУ, втрати РСЗВ окупантів за 2 роки війни перевищили 1 100 одиниць.
"Тобто, перший втрачений за 20 місяців М142 HIMARS і сотні схожих за його функціоналом російських РСЗВ. Ні, це не досягнення, це унікальна ганьба. Але росіяни такі люди, що примудряються навіть найгротескнішою ганьбою пишатися. Може ще державне свято затвердять на честь знищення М142 HIMARS?", - зазначає експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки