MENU

Втеча російського флоту з Криму ламає плани Путіна, – Newsweek

1187 0

Втеча російського флоту з Криму ламає плани Путіна, – Newsweek

Постійні атаки України відсувають флот Росії на схід Чорного моря, ставлячи під загрозу контроль Москви над Кримським півостровом. З лютого 2022 року ЧФ РФ зазнав величезних втрат.

Як пише Newsweek, за понад два роки після початку повномасштабного вторгнення в Україну контроль Москви над Кримом значно послабшав, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

"На різкому контрасті з досягненнями, яких Росія здобула в материковій Україні за останні тижні, Україна в основному виграла битву в Чорному морі", – заявив віцеадмірал ВМС США у відставці Роберт Муретт.

Починаючи з лютого 2022 року флот країни-агресора зазнав величезних втрат внаслідок дій України. Протягом останнього десятиліття Росія мала намір використовувати свої чорноморські бази в Криму, щоб спрямувати російські атаки з моря на південь України.

Однак вже на початку війни Росія втратила свій флагман "Москва" внаслідок атаки ракетами "Нептун" українського виробництва. До того ж Києву вдалося знищити російський підводний човен класу Kilo "Ростов-на-Дону" під час удару ракетами Storm Shadow по Севастополю у вересні 2023 року. Окрім того, українські військово-морські безпілотники знищили російський ракетний корвет "Івановець" та успішно атакували кілька російських десантних кораблів.

Читайте також: Ще є над чим працювати: у ВМС ЗСУ розповіли, скільки суден залишилось у складі Чорноморського флоту РФ

У середині лютого Київ заявив, що потопив великий десантний корабель "Цезар Куніков" поблизу міста Алупка, на південний схід від російської військово-морської бази в Севастополі. Атака ще більше скоротила відносно дефіцитний флот Росії десантних кораблів.

Україна розширила свій доступ до східного Криму, включаючи російський порт Феодосія та життєво важливий Керченський міст, що з’єднує півострів із Краснодарським краєм Росії.

Кількома днями пізніше українська військова розвідка опублікувала кадри, на яких видно, як домашні водні безпілотники "Магура V5" врізаються в "Сергій Котов", один із чотирьох російських патрульних кораблів проєкту 22160. За словами Києва, судно перебувало біля Керченської протоки, а місцеві джерела повідомили про перекриття Керченського мосту на ніч.

Судно "отримало пошкодження корми, правого та лівого бортів", – додали розвідники в соцмережах.

Читайте також: Данілов пообіцяв "сюрпризи" для Путіна на тлі знищення кораблів та літаків РФ

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс у грудні 2023 року заявив, що Кремль втратив 20 відсотків свого Чорноморського флоту і додав, що домінування Росії в Чорному морі зараз поставлено під сумнів.

"У Росії немає іншого вибору, окрім як рухатися на схід. Але таким чином Москва втрачає контроль над Кримом", – сказав Деніел Райс, колишній спеціальний радник командувача Збройних сил України, який нині є президентом Київського американського університету.

Росія була змушена розширити свою портову інфраструктуру в східному Чорному морі, оскільки її об’єкти навколо Криму, такі як її головна база в Севастополі, знаходяться під загрозою. Москва тепер набагато обережніше тримає свої нові, великі кораблі в Криму. Декілька з них були передислоковані до Новоросійська.Також повідомлялося, що Кремль планує нову військову базу в порту Очамчирі в Абхазії, сепаратистському регіоні Грузії. Це поставило б російські чорноморські активи ще далі від берегової лінії України.

Читайте також: Корвети Ada для України: експерт пояснив важливість будівництва нових кораблів

"Двома основними перевагами Росії до вторгнення, мабуть, були контроль над повітряним простором і контроль над військово-морськими силами в Чорному морі – обидва вони втратили", – сказав Райс.

Але це не означає, що Україна отримала контроль над цими територіями. Росія все ще домінує на більшій частині Чорного моря, навіть якщо вона стримана в північно-західній частині акваторії. Наразі це "сіра зона", де жодна країна не може встановити беззаперечний контроль.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини