MENU

Американські вчені виявили в крові речовини, за якими можна визначити біологічний вік людини

352 0

Нове дослідження, проведене командою з Піттсбурзького університету, виявило маркери в крові, здатні визначити біологічний вік людини і передбачити ризик різних захворювань, пов’язаних зі старінням.

Біологічний вік відрізняється від хронологічного, він показує знос клітин і органів, і його знання може допомогти в адаптації методів лікування і запобіганні можливих захворювань, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua

Дослідження, проведене на 196 літніх людях, виявило суттєві відмінності між здоровими людьми похилого віку і тими, хто старіє швидше. Здорові люди похилого віку демонстрували кращу фізичну активність, тоді як ті, хто швидко старіє, зазнавали труднощів із рухом. Це дозволило дослідникам поглянути на молекулярний рівень відмінностей між цими групами.

Було виявлено 25 метаболітів, які показали значні відмінності між здоровими та людьми, що швидко старіють. Ці молекули були об'єднані в групу під назвою «Метаболічний індекс здорового старіння« (HAM). Також було виявлено три метаболіти, які, ймовірно, мають особливе значення для біологічного старіння. 

Дослідники вважають, що ці речовини є динамічними і можуть змінюватися залежно від поточного стану здоров’я та способу життя. Точність індексу HAM при визначенні біологічного віку становила 68 відсотків на окремій групі випробовуваних.

Ці результати відкривають перспективи для розробки аналізу крові, який би дав змогу швидко і просто оцінити біологічний вік людини. Цей тест може бути особливо корисним для молодих людей, даючи їм змогу вносити зміни у свій спосіб життя для уповільнення процесів старіння.

Дослідження опубліковано в журналі Aging Cell і є важливим кроком у розумінні біологічних процесів старіння і розробці методів його уповільнення.  

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

NV.ua


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини