MENU

"Коли Путін кашляє, Шольц шукає бункер": в Європі обурені полохливістю німецького канцлера, – The Times

1164 0

"Коли Путін кашляє, Шольц шукає бункер": в Європі обурені полохливістю німецького канцлера, – The Times

Німецький канцлер відмовляється давати Україні ракети, боячись втягування країни у війну.

Як пише The Times, небажання канцлера Німеччини Олафа Шольца передавати Україні ракети Taurus усе більше дратує союзників та багатьох німецьких політиків, які вважають це небезпечною слабкістю, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання зауважує, що тут має місце "дивна іронія". Вона полягає в тому, що Німеччина зараз є найбільшим донором зброї для України, але при цьому зазнає нищівної критики звідусіль через "надлишок страху та брак стратегічного бачення".

Видання наводить слова одного з радників Макрона: "Коли Путін кашляє, Шольц негайно йде шукати бункер".

Читайте також: Шольц грає на руку Путіну, – The Sunday Times

У четвер понад 50 аналітиків і колишніх політичних лідерів з Німеччини та інших західних країн опублікували відкритого листа, в якому заявили, що канцлер ставить під загрозу свою країну та Європу в цілому, сигналізуючи Москві, що Берлін можна "залякати" і змусити до покірності.

"Пан Путін уміло використовує невизначеність і його слабкість підбадьорює, тому підхід канцлера робить поразку Києва більш вірогідною — і робить Німеччину більш спокусливою мішенню", — написали підписанти.

Бенджамін Талліс, старший науковий співробітник Німецької ради з міжнародних відносин і один з організаторів листа, сказав, що союзники Німеччини втрачають терпіння, а серед політичних соратників Шольца всередині Німеччини є багато тих, хто "приватно розлючені" через ситуацію.

"Реальність така, що союзники рухаються вперед і залишають Берлін позаду. Вони не ослаблять свій тиск, тому що знають, наскільки Німеччина важлива для європейської безпеки. Ганьба триватиме, доки політика не покращиться", — сказав Талліс. 

Читайте також: Макрон провокує, а Шольц боїться мілітаризації: New York Times повідала про суперечки політиків через війну в Україні

Сам канцлер і його політичні союзники обурені цією критикою. Вони зазначають, що Німеччина не тільки надала Києву в сім разів більше військової допомоги, ніж Франція, але й прийняла більше українських біженців, ніж Польща. Крім того, Німеччина постачає Україні саме те обладнання, яке найбільше потрібно – системи ППО та артилерію.

Ця показна поміркованість Шольца значною мірою відбиває настрої пересічних німців. Опитування свідчать, що більшість з них виступають за подальшу підтримку України, але за умови, що це не втягне Німеччину у війну. Останнє, вочевидь, є наслідком впливу російської пропаганди, яка постійно погрожує Німеччині ракетними ударами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини