MENU

"Не можна просто взяти й забрати кошти": дипломат пояснив, чому Захід зволікає з конфіскацією російських активів на користь України

196 0

"Не можна просто взяти й забрати кошти": дипломат пояснив, чому Захід зволікає з конфіскацією російських активів на користь України

Країни Заходу не можуть просто взяти та витягти зі своїх банків сотні мільярдів російських коштів, щоб передати їх на користь України. Відповідальність перед своєю економічною системою примушує США, а також британців і європейців, придумувати креативні кроки для розв'язання цієї ситуації.

Про причини зволікання західного світу з конфіскацією російських активів в інтерв'ю OBOZ.UA розповів один із найдосвідченіших українських дипломатів Вадим Пристайко, інформує UAINFO.org.

Він нагадав, що дискусія щодо подальшої долі російських фінансів за кордоном розпочалася від самого початку вторгнення Росії в Україну, особливо активно – у Британії.

"Якщо хтось хоче десь щось забрати або знайти, то спеціалісти в Лондонському сіті зроблять це найкраще за всіх на планеті. І тому гроші, які належали російським олігархам у Британії, дуже чітко одразу були ідентифіковані й почався процес відбирання", – зазначив Пристайко, навівши як приклад продаж футбольного клубу "Челсі" російського олігарха Романа Абрамовича.

Читайте також: Російські активи, які можна використати на потреби України. Де вони та скільки їх?

Він нагадав слова міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Кемерона, який пояснив, що це процес дуже довгої, чіткої роботи фінансистів.

"Адже якщо просто взяти та забрати кошти, то може статися так, що світовий бізнес та інші режими, які тримають гроші у Британії, задумаються, що станеться, якщо волюнтаристськи, без правових підстав, можна забрати кошти навіть у Росії. Що вони у цьому випадку зроблять? Просто витягнуть свої гроші з британських банків, економіки Британії, яка і так переживає не найкращі часи", – наголосив політик.

Як зауважив Пристайко, банківська система США також живе внаслідок стабільності, передбачуваності та певних правил.

"Саме те, що на Заході є відповідальність перед своєю економічною системою, примушує британців і європейців придумати креативні кроки. Ну, наприклад, як придумали європейці: заморозити кошти, але відсотки, які з них нараховують, віддавати Україні. Там небагато виходить, за різними оцінками, 4-5 мільярдів на рік. Але це непогана сума для придбання озброєння", – пояснив дипломат.

Читайте також: Нова ГЕС і не лише. Кулеба розповів, на що вистачило б заморожених активів РФ у Європі 

Велика Британія теж не може моментально забрати зі своїх банків 25 млрд російських коштів. 

"Їм потрібен остаточний сигнал у цьому напрямку від нас. Ми просто маємо бути обережними й кожен наш крок узгоджувати з партнерами та розуміти наші спільні потреби", – зазначив Пристайко.

Він висловив сумнів щодо вірогідності забрати російські кошти на користь України цього року.

"Але вже існують варіанти, як це зробити, а значить, Захід все ж таки прагне розв'язати це питання. На жаль, треба чекати та працювати над іншими варіантами", – вважає дипломат.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини