MENU

Роль провітрювання у створенні сприятливого мікроклімату у помешканні

340 0

Зазвичай темі сприятливого мікроклімату у помешканні надається не так багато уваги, як хотілось би. А даремно. Враховуючи високу вартість опалення, найчастіше наші зусилля скеровані на утепленні оселі, а саме її герметизації. Мало хто замислюється над тим, що це унеможливлює заміну повітря природним чином. Єдине, що можна зробити, це відкрити вікна, двері для провітрювання. Система вентиляції у квартирі повинна бути направлена в першу чергу на створення збалансованого, максимально комфортного мікроклімату.

Що таке мікроклімат оселі?

Нормальний мікроклімат це сприятливі умови внутрішнього середовища для стану людей і тварин, які мешкають в даному помешканні. Добре самопочуття, нормальне протікання фізіологічних процесів можливо лише тоді, коли атмосфера підтримується в межах норми. До головних чинників належать:

  • Температура повітря приміщення. Залежно від пори року температурні показники для комфортної життєдіяльності можуть знижуватися. Так, влітку це 23 - 25 градусів, взимку - 19 - 21 градус.
  • Швидкість повітрообміну. Першою ознакою порушення повітрообміну є поява конденсату на вікнах, особливо це помітно в холодну пору року. З часом це може призвести до появи плісняви та грибку. Кожна квартира побудована таким чином, що має природний вентиляційний канал, який виходить на дах будинку. Кілька десятиліть тому, разом з недільними вікнами та дверми, така вентиляція успішно справлялася зі своєю задачею. Нині герметичні склопакети та зовнішні утеплювачі стін погіршують якість повітря всередині. Тому мешканці все частіше замислюються над встановленням якісної припливно витяжної системи вентиляції. 
  • Вологість повітря у квартирі може стати великою проблемою, якщо не підтримувати її на правильному рівні. Наслідками можуть стати псування шпалер, меблі, неприємний запах та інші проблеми. Оптимальні показники вологи у квартирі це 40 % - 60 %. Для підтримування комфортної вологи дуже важливо провітрювати помешкання, але взимку тим самим ви втрачаєте дорогоцінне тепло. Вихід із неприємної ситуації - встановити рекуператор повітря.

Використання рекуператорів у квартирі

Рекуператори повітря забезпечать доступ свіжого чистого повітря та зменшать рівень вологи. До головних переваг встановлення рекуператора в квартирі відносяться:

  • Максимально комфортний мікроклімат в кімнаті;
  • Тепло, яке виходить з відпрацьованим повітрям, максимально повертається назад до кімнати;
  • Постійне чисте та свіже повітря в оселі.

Щоб встановити постійний повітрообмін в будь-яку пору року достатньо встановити рекуператор Prana.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини