MENU

Дерев’яний брус: основні види та характеристики

277 0

Дерев’яний брус – це пиломатеріал прямокутної форми, виготовлений з хвойних порід дерев (найчастіше з сосни, модрини, ялини, кедра), який використовується у будівельних та ремонтних роботах, а також для виготовлення меблів. Цей матеріал має велику популярність завдяки своїм чудовим природним якостям. Дерев’яні бруси розрізняються за розмірами, рівнем вологостійкості, типом обробки, сферою використання та ще деякими нюансами.

Дерев’яний брус – основні якості

Найчастіше дерев’яний брус виготовляється з сосни, оскільки ця деревна порода має чудові природні якості, ідеальні для будівельних та меблевих робіт. Її насичена смолами серцевина надає виробу міцності та еластичності, завдяки чому поверхня не розтріскується з часом.

Також це дуже універсальний матеріал, адже дерев’яні бруси підходять для виконання будь-яких завдань – від будівництва будинків до виготовлення меблів та декорування інтер’єру. Якість матеріалу здебільшого залежить від ступеня вологості бруса.

За ступенем вологості бруси бувають 3-х типів:

  • природної вологості (> 35%);

  • напівсухого типу (25-35%);

  • сухого типу (< 25%).

Брус природної вологості має найгірші якості й відповідно найменший цінник. Це не найкраще рішення для будівництва та виготовлення меблів, оскільки внутрішня вологість вище 35% призводить до деформації та виникнення тріщин, а будинок на основі такого матеріалу дає довгу усадку.

Для будівельних робіт рекомендується брати дерев’яний брус напівсухого та сухого типу. Такий матеріал є більш надійним. Він не розтріскується, зберігає лінійний розмір виробу, має кращу стійкість до грибка, а також має меншу вагу.

Види дерев’яного брусу

Дерев’яні бруси розрізняються за розмірами, способом виготовлення та сферами використання (побудова каркасів, монтаж опорних конструкцій, будівництво перегородок, облаштування покрівлі, створення підлоги, виготовлення вікон та дверних блоків, виготовлення меблів, декорування інтер’єру).

За способом виготовлення дерев’яні бруси бувають:

  • цільні та клеєні;

  • стругані та нестругані;

  • свіжоспиляні та сухі.

Про свіжоспиляні та сухі були сказано вище (про ступінь вологості). Неструганий брус відрізняється від струганого відсутністю обробки поверхні, що аж ніяк не позначається на його якості, при цьому такий матеріал має менший цінник.

Цільний брус отримується в результаті розпилу колоди і його якість залежить від її (колоди) параметрів. Клеєний брус є найбільш якісним та довговічним, оскільки виготовляється з найкращих елементів дерева, які склеюються в єдину заготівлю.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO.org


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини