Палять кіоски, б'ють і виселяють із квартир: у Росії після теракту почалися гоніння на мігрантів із Центральної Азії
Після теракту в підмосковному "Крокусі", у якому звинувачують вихідців із Таджикистану, у Росії посилилися гоніння на мігрантів із Центральної Азії. Силовики влаштовують облави на великі підприємства, де працюють приїжджі з колишніх радянських республік, їм вручають повістки у військкомати або депортують. Також мігранти скаржаться на погрози, напади, погроми та інші цькування, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA
Пропонують "розгром усіх діаспор"
Мігрантам із Центральної Азії в РФ завжди було нелегко. З початком повномасштабної війни проблем стало ще більше, адже, з одного боку, їх почали забирати на фронт, а з іншого – у російському суспільстві посилилася ксенофобія. Мігрантів звинувачували у тому, що вони забирають робочі місця, порушують закони, влаштовують бійки, звинувачували у шкільних бійках і їхніх дітей. Поліція швидко реагувала на скарги, а права мігрантів не захищала.
Після 22 березня, коли російські ЗМІ повідомили, що теракт здійснили вихідці з Таджикистану, антимігрантські настрої посилились.
Так, у російських "патріотичних" пабліках з'явилися публікації про те, що у всьому винні мігранти і треба давно наводити з ними порядок. Мовляв, у їхній присутності зацікавлені олігархи і сам Путін. Посилилася антимігрантська риторика у російських соцмережах.
Депутат Держдуми від КПРФ Микола Ареф'єв заявив, що товстосуми та олігархи просто економлять на зарплатах для росіян, тому їх замінили гастробайтери, які крім тероризму нічого доброго не роблять.
Ще один депутат від КПРФ Михайло Матвєєв взагалі запропонував "розгром усіх діаспор", "скорочення мігрантів у Росії до тієї кількості, яку можна контролювати".
Депутати від КПРФ закликають розгромити етнічні діаспори. Джерело: росЗМІ
Раніше цей депутат пропонував запровадити у школах тест на знання російської мови для дітей мігрантів, щоб не приймати їх до навчальних закладів.
Генеральний прокурор РФ Ігор Краснов заявив про "вибухове зростання" злочинів трудових мігрантів у Росії. За його словами, кількість злочинів минулого року зросла на дві третини і становила 21 983 випадки. Його заява викликала хвилю обурень на адресу приїжджих із Центральної Азії.
Проте Telegram-канал "Можем объяснить" упіймав прокурора на брехні. За даними статистики, які публікують Верховний суд та МВС, кількість злочинів навіть знизилася на 9%.
Подібні листівки не рідкість у РФ. Джерело: росЗМІ
Палять кіоски і відмовляються від послуг таксистів
Російські силовики тепер регулярно проводять облави на будівництві та підприємствах, де працюють приїжджі.
Так, днями вони прийшли на склади найбільшого інтернет-магазину Wildberries в Електросталі і вивели звідти сотні мігрантів. Частині з них після перевірки вручили повістки.
В Уфі силовики також навідалися до етнічних кафе та гуртожитків, де проживають мігранти. Затриманих вивели надвір і змусили йти, поклавши руку на плече того, хто йде попереду.
Полюють на мігрантів у Тюмені. Поліція приїжджає на нелегальний ринок робочої сили, де збираються вихідці з Таджикистану, Узбекистану в пошуках роботи. Людей пакують десятками та відвозять до відділку. Там перевіряють документи, декого б'ють. Опісля багатьох депортують.
Поліцейські навіть накрили працівників університету ім. Герцена із Санкт-Петербурга, які за гроші складали іспити за мігрантів для отримання сертифіката. Він необхідний для отримання посвідки на проживання чи дозволу працювати. Нині 30 співробітників університету звинувачують в організації незаконної міграції.
Вихідці з Центральної Азії скаржаться на те, що під час затримання їх б'ють, приписують їм порушення, яких вони не вчиняли.
Тим часом росіяни стали відмовлятися від поїздок у таксі, якщо водій не слов'янин. Власники квартир знову стали відмовляти в оренді мігрантам. Вихідці з Центральної Азії кажуть, що в них впали продажі (покупці бойкотують їхні кіоски і товари).
Багато хто з мігрантів "не слов'янської зовнішності" бояться тепер взагалі виходити на вулицю. МЗС Таджикистану виступило із заявою, у якій закликало своїх громадян у Росії сидіти ввечері вдома.
На те є підстави. У Калузі одразу після подій у "Крокус Сіті" на вулиці жорстоко побили трьох таджиків, один із них перебуває у лікарні.
В Амурській області, у місті Благовіщенськ, відразу після теракту підпалили два кіоски з фруктами, які належали мігрантам. Про це повідомив мер міста Олег Імамєєв у своєму Telegram-каналі.
Конфлікти виникають і в школах, де навчаються діти мігрантів. Нещодавно у мережі з'явилося відео, як учень із Центральної Азії побив у шкільному туалеті хлопчика слов'янської зовнішності. Цю родину збираються депортувати з Росії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки