MENU

Гармати, Starlink і навіть Patriot: Україна активно постачає на фронт макети зброї, щоб ворог бив по хибних цілях, – The Telegraph. ФОТО

2372 0

Гармати, Starlink і навіть Patriot: Україна активно постачає на фронт макети зброї, щоб ворог бив по хибних цілях, – The TelegraphМакет бойової гармати Д-20. Фото: Михайло Роман

Попит на підроблену зброю різко зріс, оскільки українські захисники стикаються з посиленням російських ударів та скороченням постачань.

Як пише британська газета The Telegraph, добровольці будують моделі ракетних установок та артилерійських знарядь натуральної величини з підручних матеріалів, щоб змусити противника витрачати боєприпаси на фейкові цілі, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.

32-річний Михайло Роман, який виготовляє муляжі зброї з фанери, металу та пластикової водостічної труби, каже, що останні місяці працює понаднормово.

Чоловік керує невеликою будівельною фірмою у Виноградові поблизу угорського кордону на Закарпатті. Вдень він переважно проектує будинки. Але вечорами спрямував свої навички на створення "потьомкінської армії".

Читайте також: Україна знайшла спосіб заманити росіян у пастку, – The Guardian

Роман і група волонтерів будують моделі ракетних і артилерійських установок у натуральну величину, призначені для того, щоб змусити Росію витрачати боєприпаси на знищення фіктивних цілей.

Його команда прагне зробити моделі максимально реалістичними та дешевими. Усе, що лежить у цеху, йде у користування: піноблоки, старі шини, дерев’яний брухт, листовий метал і пластикові труби.

Підприємець каже, що за останній рік його команда створила понад 200 макетів протитанкових керованих ракетних установок "Стугна" та дві гаубичні артилерійські гармати Д-20.

Фальшива гаубиця Д-20 (зліва) з фанери та пластику

Макет протитанкової ракети "Стугна-П" (зліва)

Розробка першого муляжу ракетної установки тривала два місяці та коштувала близько 3000-4000 гривень. Відтоді він налагодив виробничий процес, вивівши їх з ладу за лічені дні та знизивши ціну лише до 1000 гривень.

"Головна ідея цих моделей — виснажити противника і побачити його позицію. Але нам потрібна справжня зброя, тому що ми можемо виграти війну тільки за допомогою справжньої зброї", — каже Михайло Роман.

Останніми тижнями він отримав замовлення на розробку складніших моделей, у тому числі індивідуальне замовлення на його найдосконаліший проєкт: макет ракетної системи Patriot.

Читайте також: Німецький концерн MBDA планує відновити випуск Taurus і ракет до Patriot

Окрім зброї, волонтерська організації пана Романа також розпочала роботу над парком імітаційних супутникових терміналів Starlink. Термінали-приманки планують розташувати поблизу справжнього терміналу, щоб ввести в оману будь-яке спостереження або потенційні атаки.

Пан Роман каже, що доставляє допомогу солдатам на передовій України з 2014 року, після анексії Криму Росією. Коли він побачив, як фронтовики конструюють власні копії зброї з металобрухту, він вирішив зробити це сам.

Протягом останнього року розробки пана Романа породили своєрідну фальшиву гонку озброєнь, під час якої чим краще російські війська виявляли його копії, тим досконалішими ставали його розробки.

"Ми виграємо цю гонку. Тому що у них багато ракет, і вони їх використовують. Їм все одно, куди їх стріляти, тому ми виснажуємо ворога", — зазначає волонтер.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини