MENU

Фронт може обвалитися: експерт назвав важливу умову успішного контрнаступу

5253 0

Фронт може обвалитися: експерт назвав важливу умову успішного контрнаступу

Для успішного контрнаступу Україні необхідне власне виробництво боєприпасів – тоді ситуація на фронті не залежатиме від західних постачань. Можливість налагодити таке виробництво навіть з нуля в найближчій перспективі є, якщо держава поставить перед собою відповідне стратегічне завдання.

Таку думку OBOZ.UA висловив ветеран війни з РФ, громадський активіст, юрист Олег Симороз, інформує UAINFO.org.

Зокрема, він заперечив, що ситуація на полі бою може кардинально змінитися після передачі українській армії 800 тис. снарядів у межах ініціативи Чехії. Водночас ці постачання можуть поліпшити наші позиції в обороні, вважає Симороз.

"Але я глибоко переконаний, що для проведення контрнаступальних дій потрібне власне виробництво. І не лише через збільшення кількості боєприпасів. Бути залежним – це бути залежним. Коли ти проводиш контрнаступ, ти не можеш ризикувати через залежність від чиїхось політичних інтересів. Це послаблює наші позиції на міжнародній арені, бо ми стаємо залежними", – сказав він.

Читайте також: Скоро Україна може бути "завалена" боєприпасами, ЗСУ вже готує артилерію, – Forbes

Олег Симороз додав, що за Україну воювати ніхто не збирається – це стосується як живої сили, так і технічних засобів.

"Для того, щоб проводити контрнаступ, як говорить військова наука, у сторони, що наступає, має бути перевага в 3-5 разів і в технічному забезпеченні, і в людському ресурсі. Відповідно, для наших західних партнерів це суттєва цифра. Певною мірою це означатиме й ослаблення їхньої обороноздатності, на що вони не підуть. Так, ми можемо працювати в тандемі, але значну цифру – наголошую, значну – має закрити власне виробництво", – пояснив він.

За словами військового, власне виробництво снарядів на території України має убезпечити від проблем  із затримкою західних поставок.

"Коли ми розпочнемо контрнаступ, якщо будуть якісь проблеми з постачанням від західних партнерів, це не змінить картину кардинально. Тому що, як щось піде не так, можна обвалити фронт. Контрнаступ пов’язаний із певною небезпекою. Тому я вважаю контрнаступальні дії доречними, коли в нас буде готовий вітчизняний оборонно-промисловий комплекс", – додав Олег Симороз.

Читайте також: Наступні 5-8 місяців можуть стати вирішальними в війні в Україні – The Economist

Він визнав, що ситуація з вітчизняним ВПК "видається не райдужною", однак зазначив, що власне виробництво снарядів можливе навіть у найближчій перспективі.

"Насправді нинішня історія про виробництво снарядів не є технологічним дивом. Наприклад, наші партнери готові надати нам відповідні ліцензії і на 155-й калібр, і на інші калібри. Це треба лише поставити на потік на рівні держави, і це можна зробити за наявності бажання. Якщо поставити перед собою стратегічне завдання, якщо працювати в три зміни, це можна зробити в найближчій перспективі. Навіть якщо створювати виробництво з нуля, це не так довго, як здається", – заявив Симороз.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини