MENU

Завдання мінімум та максимум. Чернєв назвав очікування України від саміту НАТО

154 0

Завдання мінімум та максимум. Чернєв назвав очікування України від саміту НАТО

Черговий саміт Північноатлантичного альянсу відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні. Завданням максимум є офіційне запрошення для України.

Про це розповів голова постійної української делегації у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв в матеріалі РБК-Україна "Колективна оборона. Як зароджувалося НАТО та чому для України важливе членство в Альянсі", інформує UAINFO.org.

Завдання максимум

Як відзначив Чернєв, довкола майбутнього саміту знову великі надії. Україна розраховує на офіційне запрошення від союзників навіть із застереженням, що це не запустить ратифікацію в національних парламентах. За його словами, запрошення означатиме те, що за Україною зарезервоване місце в Альянсі.

"Не знаю, чи готові партнери надати запрошення. Але знаю, що вони працюють над якоюсь формулою. Ми лише наполягаємо, що це має бути крок уперед порівняно з тим, що було у Вільнюсі", - додав він.

Водночас партнери занижують градус очікування. За словами британського посла у НАТО Девіда Куоррі, Україні не варто очікувати на прорив цьогоріч. У тому ж числі можливості для запрошення не бачить й американський посол Джуліанна Сміт.

Чернєв додав, що союзники України продовжують враховувати те, як на ситуацію дивиться Кремль, попри їхні заяви, що він не має права на вето. Втім, до саміту часу та зустрічей ще достатньо. Він нагадав, що торік остаточний текст комюніке приймався чи не в останні години.

Читайте також: Кандидатуру Рютте на пост генсека НАТО підтримують 28 країн, – ЗМІ

Завдання мінімум

Завданням мінімум є дорожня карта. За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, під час саміту у Вашингтоні сторони будуть зосереджені на її розробці.

Ймовірно, дорожня карта міститиме кроки, а також, можливо, терміни.

"Це практично той самий ПДЧ, але менш формальний. Тобто те, що ми маємо зробити, щоб стати функціонально сумісними. Конкретні кроки. На сьогодні у нас є національна програма, розрахована на рік. Дорожня карта враховуватиме все, що треба, щоб стати частиною Північноатлантичного альянсу де-факто", - додав Чернєв.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини