MENU

"Не мали сертифікату для лікування дітей": комісія надала висновок щодо смерті 5-річного хлопчика після видалення зубів у Львові

263 0

"Не мали сертифікату для лікування дітей": комісія надала висновок щодо смерті 5-річного хлопчика після видалення зубів у Львові

У четвер, 11 квітня, клініко-експертна комісія департаменту охорони здоров’я визнала неприйнятним надання медичної допомоги п'ятирічному Велесу Пашнику в приватній стоматологічній клініці Ori-Dent. Оскільки лікарі приватної клініки не мали для цього необхідної кваліфікації.

Про це повідомив голова клініко-експертної комісії (КЕК), заступник директора департаменту Володимир Чорній в інтерв'ю для видання Zaxid.net. Під час операції з видалення молочних зубів під загальним наркозом 5-річний Велес упав у кому та через місяць помер в реанімації, так і не прийшовши до тями, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

На засіданні експертної комісії були присутні батько хлопчика, адвокати, представники медичних установ, а також стоматологиня та анестезіологиня з приватної клініки.

Після розгляду протоколу надання медичної допомоги та експертного висновку комісія прийшла до висновку, що стоматологиня приватної клініки Вікторія Карнаухова та анестезіологиня Ірина Пода надали медичну допомогу Велесу Пашнику, не маючи необхідної кваліфікації.

"Знайдені значні недоліки під час надання медичної допомоги Велесу. Основне те, що лікарі – анестезіолог і стоматолог – не мали відповідної кваліфікації, щоб надавати дитині таку допомогу. У них би мала бути дитяча стоматологія і дитяча анестезіологія, а була доросла стоматологія і доросла анестезіологія. Вони не мали спеціального сертифіката для лікування дітей", – розповів Володимир Чорній.

Читайте також: У Львові помер п'ятирічний хлопчик, який впав у кому в кабінеті стоматолога

За його словами, рішення клініко-експертної комісії (КЕК) наразі перебуває на етапі технічної доробки й найближчим часом буде підписано. Висновок комісії буде врахований під час проведення кримінального розслідування.

"Так легковажно віднестись до людського життя, до дитячого життя, як ці молоді лікарки… Чи це час такий, чи люди такі, чи освіта в них така… У них не було анестезіологічної медсестри, не було сертифікатів на роботу з дітьми, у лікаря-стоматолога не було ліцензії на дитячу стоматологію та хірургічної ліцензії, бо це вже хірургія під анестезією", – сказав батько хлопчика, Віктор Пашник.

У січні у Львові помер 5-річний Велес Пашник, який перебував у глибокій комі більше як місяць після видалення молочних зубів під загальним знечуленням у приватній клініці Ori-Dent. Під час операції серце хлопчика зупинилося, і його доставили до реанімації дитячої лікарні на вулиці Орлика. У лікарні було виявлено смерть мозку у хлопчика, його життя не вдалося врятувати.

Після висвітлення цього випадку в засобах масової інформації поліція розпочала кримінальне розслідування стосовно недбалого виконання лікарями своїх професійних обов'язків, що призвело до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 140 Кримінального кодексу України).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини