MENU

Економіка у війну: експерт дала прогноз, що буде і чого чекати 2024 року

523 0

Економіка у війну: експерт дала прогноз, що буде і чого чекати 2024 року

Ми знаходимось сьогодні в умовах високої невизначеності та непередбачуваності. Сценарій розвитку економіки багато в чому залежатиме від ситуації на фронті, політичної ситуації всередині країни та обсягів міжнародної фінансової допомоги Україні. 

Таку думку висловила експертка економічних програм Українського інституту майбутнього Яна Лаврик, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

За її словами, будь-які кардинальні зміни у політиці наших західних партнерів або якісь неординарні політичні рішення можуть призвести до змін в економічних параметрах, таких як курс гривні, інфляція тощо. 

“Процеси в економіці відбуваються інерційно, тому при відсутності якихось форс-мажорів контури економічних результатів 2024 року більш-менш зрозумілі. І не бачимо передумов для кардинальних змін. Тому наш прогноз 2024 року є логічним продовженням попереднього. “Ілюзія зростання”, як ми назвали наш попередній прогноз, зберігається і цього року”, — каже експертка.

Попри очікувані темпи зростання реального ВВП на 3,5-4% та ще більш високі темпи зростання доларового ВВП, за словами Яни Лаврик, не варто забувати, що багато в чому це зростання буде забезпечене зовнішньою фінансовою допомогою – 37-42 млрд доларів. І більша частина з них, це кредити, які ми маємо повертати. 

Читайте також:  Україна може "відмовитися" від долара: як рахуватимуть курс гривні

Водночас гроші, які ми отримуємо від донорів не створюють базу для подальшого економічного зростання, навпаки в економіці акумулюються та консервуються проблеми, які в найближчому майбутньому стануть факторами обмеження подальшого зростання та розвитку: дефіцит трудових ресурсів, несприятливі умови для ведення бізнесу в Україні, обмежений доступ до капіталу, корупція, висока частка держави в економіці і що найголовніше – неефективне державне управління, яке тільки призводить до наростання дисбалансів в економіці. 

“Взагалі, як ми бачимо, більшість проблем української економіки знаходяться поза економічною площиною і походять від викривленого суспільного договору та парадигми управління державою”, — розповіла Яна Лаврик.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини