В Україні розглядають можливість не всі ділянки фронту прикривати людьми, – експерт
Експерт розповів, які технологічні рішення можуть бути впроваджені, аби військові могли перебувати на відстані у бліндажах та керувати боєм за допомогою автоматизованих систем.
Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий та політичний експерт Олександр Мусієнко в ефірі інформаційного марафону заявив, що в Україні розглядаються сценарії, згідно з якими, не кожну ділянку фронту можна буде прикривати людьми, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Зараз розглядається сценарій не тільки, щоби склалося у людей враження, що завдання залучити якомога більше людей і використовувати російські якісь практики... Ні, це в Україні неможливо. Завдання зробити так, щоби у нас окремі ділянки тепер технологічно прикривали дрони, автоматизовані системи, щоб військові були, але перебували у бліндажі, який захищений на відстані", - відзначив Мусієнко.
Читайте також: Революція безпілотників: у Forbes проаналізували, як змінилася роль дронів за два роки війни
Він зазначив, що технічна революція, яка відбувається, дасть певний поштовх, що Україні "не буде аж настільки критично кожну ділянку фронту закривати безпосередньо людьми".
"Вони будуть потрібні, але дещо для інших цілей", - сказав Мусієнко.
Експерт зазначив, що потрібно, аби мобілізація тривала. Раніше в Україні не було загальної мобілізації під час АТО, а була часткова. Він вважає, що зміни про електронний кабінет треба було ухвалити раніше.
"Війна, яка вже переходить у третій рік - велика повномаштабна війна продемонструвала, що десь ця система була недосконала. Це абсолютний факт. Певні її норми не відповідали вимогам часу", - сказав експерт.
Читайте також: Війна дронів: що відомо про нових наземних роботів армії РФ
Також він сказав, що для демобілізації військових, які давно воюють на фронті, треба поповнювати сили новими військовослужбовцями.
"Війна продовжується. Хтось, на жаль, гине. Хтось отримує поранення, які не дають можливість продовжувати службу, принаймні на передовій, а дають можливість продовжувати десь у тилу. Люди звільняються, тому що досягають вікових обмежень. Люди звільняються, тому що стан здоров'я. Люди звільняються за сімейними обставинами. Я перелічив три умови, за яких військовослужбовець може звільнитися. І до них можна додати з часом перебування за 36 місяців служби - демобілізація", - сказав Мусієнко.
Тому, він зазначив, потрібно поповнювати особовий склад новими військовослужбовцями.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки