MENU

Скільки можна було б заробити, якщо п'ять років тому купити на $1 тис. золото

4406 0

Скільки можна було б заробити, якщо п'ять років тому купити на $1 тис. золото

В Україні банківське золото (його можна купити та продати у відділеннях деяких банків) за 5 років подорожчало з 33,7 тис. до 90,8 тис. грн за тройську унцію (31.10348 грам). При тому купувати золото навіть вигідніше, ніж долари. 

П'ять років тому тисячу доларів можна було купити за 26 400 грн. За таку суму в травні 2019-го можна було купити 0,7 тройської унції золота. Зараз така кількість золота коштує вже 64 016 грн. Тобто, купивши на тисячу доларів золото, збереження можна було збільшити в 2,4 рази, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA

Водночас якщо тримати збереження в доларах, сума збільшилась б з 26,4 тис. до 40 тис. грн. Тобто всього в 1,5 рази. Купувати золото значно вигідніше, ніж купувати валюту. 

Як подорожчало золото

Ціна золота на міжнародних ринках досягла позначки понад 2400 доларів за унцію. Це вже другий максимум за тиждень, попередній був побитий лише 8 квітня. Золото підскочило до нового рекорду через напруженість на Близькому Сході, зростаючий інтерес до безпечних активів та посилення попиту з боку центральних банків.

Читайте також: Золотий запас України: скільки зливків зараз маємо

За останні кілька днів ціна на золото піднялася до нового рекорду, обертаючись на рівні 2400,67 доларів за унцію. Це стало наслідком зростаючого інтересу до безпечних активів, оскільки напруженість на Близькому Сході досягла критичної точки через оголошення про можливий напад з боку Ірану на Ізраїль.

Така нестабільність на міжнародних ринках підштовхує інвесторів шукати захисту в золоті, розглядаючи його як безпечний притулок під час геополітичних турбулентностей. Експерти вказують на посилення спотових цін на золото внаслідок збільшення попиту, особливо з боку центральних банків, що активно здійснюють закупівлі дорогоцінного металу.

Проте, незважаючи на ріст цін на золото є також загроза щодо можливості зниження ставок Федеральною резервною системою. Оскільки інфляційні турбулентності продовжують впливати на економічну атмосферу.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини