MENU

Золотий запас України: скільки зливків зараз маємо

787 0

Золотий запас України: скільки злитків зараз маємо

Україна не поповнювала свій золотий запас на світовому ринку протягом трьох років. Цей показник лишається на рівні 27,1 тонни, але Нацбанк звітує про збільшення частки золота в міжнародних резервах країни – це відбувається через зростання вартості самого металу.

Цього вдалося досягти шляхом викупу золотого брухту – держава купує золото та вироби з цього металу в ломбардах та переплавляє їх на зливки, інформує UAINFO.org з посиланням на"Мінфін".

З 2021 року фізичний обсяг золота в резервах Нацбанку лишається незмінним – запаси металу становлять 0,87 млн тройських унцій (27,1 тонни). З них 25 тонн тримають у готівковій формі, а 2,1 тонни – у безготівковій.

Зокрема Україна має близько 2 тисяч зливків афінованого золота, що відповідають міжнародному стандарту LGD (London Good Delivery). Такі зливки важать 400 тройських унцій (12,5 кг) і їх неможливо купити у комерційних банках.

Читайте також: Україна може "відмовитися" від долара: як рахуватимуть курс гривні

У 2023 році Україна посіла 58 місце серед усіх країн за об’ємом золотого резерву. До лідерів списку нам дуже далеко:

  • США мають 8133 тонни;
  • Німеччина – 3355 тонни;
  • Італія – 2452 тонни.

В НБУ назвали основним джерелом поповнення монетарного золота в міжнародних резервах переробку золотого брухту. Не викуплені метал та вироби з нього купують в ломбардах і переплавляють, доводячи до 999,9 проби.

Втім грошова частка золота в міжнародних резервах України зросла з $1,76 млрд у лютому до $1,92 млрд у березні. Це сталося через подорожчання металу на світовому ринку. Варто зазначити, що від початку 2024 року курс золота встановив декілька історичних максимумів – нині ціновий рекорд тримається на рівні 2 350 доларів за унцію.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини