MENU

Дві країни НАТО вперто тримаються за російські ЗРК і не дають їх Україні, – Forbes

1282 0

Дві країни НАТО вперто тримаються за російські ЗРК і не дають їх Україні, – Forbes

Журналісти Forbes називають ситуацію дивною, адже ці дві країни ніколи не були в соціалістичному блоці.

Як пише Forbes, Туреччина та Греція вперто тримаються за свої зенітно-ракетні комплекси російського виробництва і відмовляються передавати їх Україні попри вмовляння США, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

На тлі загострення в Україні ЄС почав тиснути на Грецію, закликаючи її передати Києву знайомі українцям комплекси С-300. Однак прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс виключив будь-яку можливу передачу навіть ракет до С-300.

"Греція не збирається надсилати в Україну С-300 або Patriot", — сказав він місцевому телебаченню 25 квітня.

Читайте також: Попри прохання США: Туреччина відмовилася передати російські ЗРК С-400 Україні

Трохи згодом зі схожою заявою виступив міністр оборони Туреччини Яшар Гюлер. Його країна кілька років тому купила у Кремля ЗРК С-400 "Тріумф".

"Про надання нашої системи С-400 будь-якій іншій країні не може бути й мови", — заявив Гюлер 2 травня.

Як зауважує Forbes, грецькі С-300 спочатку призначалися для Кіпру, але через погрози Туреччини були відправлені на Крит наприкінці 1990-х років. Тривалий час ці ЗРК припадали пилом, і лише у 2013 році греки вперше провели тренувальний пуск ракет із цих комплексів.

З іншого боку, Туреччина купувала свої С-400 безпосередньо у Росії, отримавши їх у 2019 році після років застережень від США. Зрештою Туреччина зіткнулася із санкціями збоку Вашингтона і була виключена з черги на купівлю винищувачів нового покоління F-35. Анкара досі відмовляється позбутися російських ЗРК навіть в обмін на повернення в програму F-35. І попри це, як стверджує Forbes, Туреччина досі не поставила ці С-400 на озброєння своєї армії та не провела її випробування.

Читайте також: Запаси снарядів Пентагону виснажені через допомогу Україні та Ізраїлю

Згідно з даними у відкритих джерелах, сьогодні Греція має приблизно 175 ракет-перехоплювачів для своїх 32 пускових установок С-300, а Туреччина – понад 120 ракет до своїх двох дивізіонів С-400.

"Те, що два члени НАТО, які ніколи не були членами Варшавського договору, продовжують володіти такими передовими російськими ракетами, це справді дивно", – зазначає Forbes.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини