MENU

Вчені виявили залишки "похованої планети" всередині Землі: Тея була розміром з Марс

1048 0

Вчені виявили залишки "похованої планети" всередині Землі: Тея була розміром з Марс

Знайшлись докази існування планети, яка дуже давно врізалась у Землю. Нове дослідження металевої руди в глибині Місяця говорить на користь версії, що супутник Землі утворився внаслідок цього зіткнення.

На думку вчених, катастрофа відбулась близько 4,5 мільярдів років тому, пише Mail Online. Планета розміром із Марс під назвою "Тея" при зіткненні з Землею розлетілася на фрагменти розпеченої лави, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Деякі рештки Теї поховані у вигляді щільних і масивних "згустків" глибоко під тектонічними плитами Африки і Тихого океану. Але вчені кажуть, що доказів того, куди поділася решта Теї після цієї катастрофи, досі не було.

Нові дані, отримані космічним апаратом NASA Gravity Recovery and Interior Laboratory (GRAIL), виявили великі поклади титано-залізної руди глибоко під поверхнею Місяця. Це може свідчити про те, що інші рештки Теї насправді сформували Місяць.

Планетарний геофізик Адрієн Броке з Німецького аерокосмічного центру в Берліні описав знахідки GRAIL NASA не інакше як "заворожуючими".

Нова стаття його команди, опублікована в квітні цього року в журналі Nature Geoscience, зосереджена на "гравітаційних аномаліях" глибоко під поверхнею Місяця: щільних, важких кишенях матерії, виявлених датчиками космічного апарату GRAIL.

"Аналіз цих варіацій гравітаційного поля Місяця дозволив нам зазирнути під поверхню Місяця і побачити, що лежить під нею", – сказав Брокет.

Читайте також: Учені розповіли, що буде, коли Сонце помре

Під місячною корою, між мантією та ядром, виявлено дві щільні області, що можуть бути покладами титану та заліза "ільменіту". Вони вказують на вірогідність теорії про зіткнення з Теєю.

Після ймовірної колізії та поховання фрагментів цієї втраченої планети глибоко під земною корою, розплавлені лавові басейни важкого титану і заліза на поверхні Місяця почали занурюватися вглиб до його ядра, виштовхуючи легші породи нагору. Тобто "Місяць вивернувся навиворіт".

Теорію про міжпланетне зіткнення підтвердили і дослідження мантії Землі. Зокрема, це дві подібні щільні області, відомі як Великі обсласті з низькою швидкістю зсуву (LLSVP).

Одна з них розташована під Африканською тектонічною плитою, а інша – під Тихоокеанською тектонічною плитою. Їх вимірювали сейсмічним обладнанням, подібним до того, яке використовується для виявлення землетрусів.

Читайте також: Всесвіт розпадеться на частини: вчені з'ясували, коли це станеться

Їх існування було встановлено, коли геологи виявили, що сейсмічні хвилі різко сповільнюються на глибині 2900 км у цих двох регіонах, які відрізняються від інших частин Землі.

Вчені вважають, що матеріал у цих LLSVP на 2-3,5% щільніший за мантію, що оточує Землю.

Минулого року дослідники під керівництвом Каліфорнійського технологічного інституту висунули ідею, що ці LLSVP могли утворитися з невеликої кількості матеріалу Теї, що потрапив у нижню мантію давньої Землі.

Щоб підтвердити це, вони попросили професора Хонгпінга Денга з Шанхайської астрономічної обсерваторії дослідити ідею за допомогою його новаторських методів обчислювальної гідродинаміки.

Провівши серію симуляцій, професор Денг виявив, що після місяцеутворюючого удару значна кількість матеріалу Теї – близько 2% маси Землі – потрапила б у нижню мантію стародавньої планети Земля.

Читайте також: Учені знайшли в космосі ключовий компонент для зародження життя

"Завдяки точному аналізу зразків гірських порід у поєднанні з більш досконалими моделями гігантських зіткнень і моделями еволюції Землі ми можемо зробити висновок про матеріальний склад і орбітальну динаміку первісної Землі і"Теї", – сказав співавтор Денга Цянь Юань, геофізик з Каліфорнійського технологічного інституту, який також працював над цим проектом.

Брокет сказав, що він сподівається, що майбутні місії NASA на Місяць, як і ті, що заплановані в рамках програми "Артеміда", зможуть проводити подібні сейсмічні вимірювання: перші у своєму роді сейсмічні дані з Місяця, які краще підтвердять теорію зіткнення Тейї.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини