MENU

Вчені назвали можливу причину втрати слуху у Людвіга ван Бетховена – нове дослідження

849 0

Вчені назвали можливу причину втрати слуху у Людвіга ван Бетховена – нове дослідження

Хімічний аналіз пасма волосся Людвіга ван Бетховена, а також новітні технології геномного аналізу дозволили остаточно встановити, що смерть німецького композитора від отруєння свинцем є лише давнім міфом. Але вміст цього металу у волоссі може розкрити головну таємницю його життя та смерті – причину фатальної глухоти.

Про це пише Science Alert, передає ТСН, інформує UAINFO.org.

Нове дослідження двох пасмі волосся Бетховена встановило, що його організм дійсно був отруєний свинцем. 

Патологоанатом Гарвардської медичної школи Надер Рифаї та його колеги провели аналіз волосся Бетховена методом мас-спектрометрії й виміряли вміст у ньому отруйних речовин – свинцю, миш'яку та ртуті.

В одному зі зразків концентрація свинцю була в 64 рази вище за норму, а в другому його концентрація перевищила верхню допустиму межу в 95 разів. При цьому в обох зразках рівні ртуті та миш'яку також перевищували показники, прийнятні для здорової людини.

"Такі рівні свинцю зазвичай пов'язані зі шлунково-кишковими та нирковими захворюваннями, а також спричиняють зниження слуху, але не вважаються достатніми, щоб бути єдиною причиною смерті", – пояснили дослідники.

Вчені вважають, що отруєння Бетховена свинцем навряд чи було спробою вбити його. Скоріш за все це пояснюється поширеним використанням у ті часи свинцевого посуду, а також практикою застосування ліків з вмістом свинцю.

"Хоча встановлені концентрації не підтверджують припущення про те, що вплив свинцю спричинив смерть Бетховена, він, можливо, сприяв документально підтвердженим хворобам, від яких він страждав більшу частину свого життя", – заявили вчені.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

ТСН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини