MENU

Землю накрив надпотужний геомагнітний шторм: скільки він триватиме і як вберегтися?

25989 0

Геомагнітний шторм, який почався в останній день квітня, ще триває. У травні лише 8 числа була порівняно слабка магнітна буря, а всі інші дні відзначились сильними геомагнітними збуреннями. 9 травня на Землі була чотирибальна буря, яка за К-індексом вважається середньою. Сьогодні вона досягне значення у п'ять балів (за К-індексом велика), а вже 11 травня очікується збурення у сім балів.

Це навряд остання, але імовірно, буде сама потужна буря травня, припускають в американському Центрі прогнозування космічної погоди. Їй заздалегідь присвоїли клас G4, один із найнебезпечніших класів, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Рівень G4 передбачає, що на Землі, крім серйозних перешкод у зв'язку, можуть бути зафіксовані серйозні порушення радіозв'язку, багатогодинні порушення супутникової й радіочастотної навігації. Вищі за небезпекою лише шторми G5, але вони бувають вкрай рідко.

У чому причина

За даними NOAA Space Weather Prediction Center, AR3663 найактивніша сонячна пляма 25-го сонячного циклу, спричинила коронарний викид, коли наближалася до західного краю Сонця. Такий же викид спричинила і сусідня пляма AR3664. Обидва викиди, які називають спалахами на Сонці, відбулись одночасно (на відео). І схоже, це не припиниться найближчим часом, вважають фахівці.

Зазначені плями останнім часом занадто активні. З початку травня AR3663 спричинила п’ять великих сонячних спалахів і понад 20 звичайних спалахів, що набагато більше, ніж будь-яка інша сонячна пляма за останні сім років. Своєю чергою AR3664 збільшилась більш ніж удвічі за останні 48 годин, ставши однією з найбільших сонячних плям в цьому сонячному циклі.

Що таке К-індекс

Це глобальний індекс геомагнітної активності, який базується на 3-годинних вимірюваннях наземних магнітометрів по всьому світу. Кожна станція відкалібрована відповідно до своєї широти і повідомляє певний К-індекс в залежності від геомагнітної активності, виміряної в місці розташування магнітометра.

Проте існує і загальний для всієї планети індекс геомагнітних бур – Kp-індекс або планетарний К-індекс. Саме він і вказаний у даних Мeteoagent.

Фахівці з Мeteoagent наочно показали, які магнітні збурення очікують нас у ці дні.

Читайте також: Прогноз магнітних бур на 9-11 травня

Що таке сонячний вітер та магнітна буря

Геомагнітні бурі – це збурення магнітного поля Землі через спалахи у короні Сонця. Навколо нашої планети є магнітосфера (вона, до речі, є далеко не у кожного небесного тіла). Це своєрідний захист від сонячної радіації. Після спалаху у короні Сонця так званий сонячний вітер досягає Землі й починає сильніше тиснути на магнітну оболонку нашої планети.

Зазвичай тиски магнітосфери планети та сонячного вітру постійні й рівні. Проте під час спалахів на Сонці зростає швидкість сонячного вітру, відповідно, зростає і його тиск на магнітосферу Землі. Коливання таких тисків і є геомагнітною бурею.

Що робити під час бур

Під вплив геомагнітних збурень потрапляють метеочутливі і метеозалежні люди. Погіршення самопочуття у таких людей деякі медики пояснюють тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.

Саме тому зміна магнітного поля Землі може привести до підвищення тиску, головного болю, зниження працездатності і загострення хронічних захворювань.

Медики радять захищатись від магнітних бур не лише метеочутливим, а всім людям. Перш за все варто на певний час змінити свій режим дня з тим, щоб можна було добре висипатися.

Особливу увагу треба приділити раціону і відмовитися від жирної та гострої їжі, алкоголю, кави. Навпаки, рекомендується включити в раціон трав’яні чаї та пити більше води.

Також медики рекомендують відмовитися від важких фізичних навантажень, замінити силові тренування прогулянкою на свіжому повітрі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини