Труп може раптом сісти в морзі, а волосся продовжує рости: що насправді відбувається з тілом людини після смерті. ВІДЕО
Дослідники розвінчали найпоширеніші міфи про те, що відбувається з людським тілом після смерті.
Як пише IFLScience, деякі неймовірні речі відбуваються в людському тілі після того, як ми помираємо, особливо якщо тіло людини залишається на свіжому повітрі. Раніше вчені вже виявили, що де б не перебував труп людини, у ньому завжди виникатимуть одні й ті самі організми, однак тепер учені розвінчали найпоширеніші міфи про те, що відбувається з нашим тілом після смерті, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Найбільш поширеними та моторошними є історії про те, як людські тіла можуть ні з того ні з сього сідати в морзі, а волосся і нігті продовжують рости навіть після смерті людини. Тепер учені розвінчали деякі з найпоширеніших міфів.
Міф 1: тіла іноді "воскресають" у морзі
Трупне задубіння — явище, за якого наші м'язи заклякнуть після смерті та воно цілком реальне. Учені зазначають, що це відбувається тому, що запаси аденозинтрифосфату (АТФ), необхідні для руйнування актин-міозинових ниток у м'язових волокнах, просто виснажуються. Виснаження запасів відбувається по всьому тілу, але деякі м'язи більш помітні з боку, ніж інші.
Як правило, першим змінюється обличчя померлого, яке стає більш жорстким вже приблизно через 2 години після смерті, потім заклякають руки, а після — нижні кінцівки. Загалом процес задубіння займає від 6 до 8 годин, а потім триває ще близько 12 годин, поки протеоліз не почне розривати всі актин-міозинові зв'язки — тоді людське тіло знову стане млявим.
Читайте також: Чоловік раптово "ожив" під час розтину, патологоанатом і медики дуже налякались
За даними вчених з Інституту анатомії людини, щоб сісти, людині необхідно залучити чимало груп м'язів, зокрема прес і згиначі стегна. Однак наш мозок занадто мертвий для того, щоб подати необхідні сигнали від лобової частки вниз по хребту до відповідних м'язів.
У результаті вчені з упевненістю заявляють, що це просто неможливо, оскільки наші м'язи здатні виконувати рухи, утворюючи міозин-актинові зв'язки, які розриваються лише для того, щоб далі утворився новий зв'язок. На жаль, цього не станеться без того, щоб АТФ розірвав початковий зв'язок, а тому м'язи дійсно можуть скорочуватися під час трупного задубіння, але без різких рухів, як, наприклад, сидіння в морзі.
Міф 2: волосся і нігті продовжують рости
За словами антрополога Вільяма Мейплса, це потужний і моторошний образ, а тому він став настільки поширеним, проте заява зовсім не відповідає дійсності.
Волосся складається з безлічі клітин — довгого ланцюжка, що йде від фолікула. Тут, у так званому корені волосини, знаходяться крихітні кровоносні судини, що підтримують життя, яке продовжує створювати нові волоскові клітини, щоразу виштовхуючи шар, що був до них.
Читайте також: У Фінляндії спіймали вуличного кота-людожера
Однак цей процес повністю припиняється, коли людина помирає, оскільки кров більше не циркулює по тілу. За словами вчених саме кров відіграє вирішальне значення в підтримці життя і продуктивності коренів волосся. Те саме стосується і нігтів.
То чому ж люди думають, що вони продовжують рости? За словами вчених, це пов'язано з тим, що відбувається з нашою шкірою. Смерть змушує шкіру висихати і втягуватися, відтягуючись від основи нашого волосся і нігтів. У результаті це може зробити їх більш помітними, особливо це стосується нігтів, оскільки ми звикли бачити їх у контексті живих рук.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки