MENU

Частина українців заплатила зайве за газ: як повернути свої кошти

1238 0

Частина українців заплатили зайве за газ: як повернути свої кошти

Частина українців не можуть повернути переплату за газ. Це кошти, які помилково переказали постачальнику газу вже після його зміни.

Ще в травні 2022 року майже 9 мільйонів українців несподівано для себе автоматично змінили постачальника газу. Замість 17 приватних регіональних газзбутів, які не змогли забезпечити населення необхідним ресурсом, паливо почав постачати державний Нафтогаз. А згодом, у червні того ж року, до Нафтогазу з тієї ж причини перейшли ще 1,3 млн домогосподарств, зокрема мешканці Києва, Черкас, Тернополя та інших міст, інформує UAINFO.org з посиланням на "ГазПравда".

Утім, багато українців про зміну постачальника дізналися запізно. Тому за травень 2022 року люди сплатили старому постачальнику. Хоча мали б уже новому, бо Нафтогаз постачав паливо саме з травня. На жаль, автоматично переплату ніхто не повернув. Так само неможливо було й переадресувати гроші від одного постачальника до іншого.

Натомість людям пропонували писати листи до газзбутів з вимогою повернути травневі проплати. Ті, хто досі не отримав свої кошти, мають:

Насамперед треба дізнатися адресу вашого попереднього постачальника газу. Знайти її ви можете на сайті компанії. Далі вказуєте власні дані й переходите до суми переплати. Обов’язково вказуєте свій особовий рахунок з 9 цифр. Знайти його можна в платіжках за газ.

Читайте також: Тарифи на газ: хто і скільки платитиме з 1 травня

Далі слід вказати дані свого карткового рахунку в банку. Якщо такого немає, це додаткова проблема. Тому бажано відкрити рахунок. У будь-якому разі без допомоги дітей чи онуків багатьом пенсіонерам це буде важко зробити. Тому, якщо маєте можливість, допоможіть своїм старшим родичам.

Не менш важливим є перелік документів, копії яких необхідно додати до заяви. Окрім довідки з банку з реквізитами рахунку, на який треба повернути переплату, треба надіслати копії ідентифікаційного коду та документа, що посвідчує особу (зазвичай, це паспорт). Увага: всі дані мають бути на особу споживача, тобто того, на чиє ім’я приходила платіжка.

"Порада від ГазПравди: якщо робите копії паспорта, то копіюйте одразу всі сторінки. Бо часто газзбути відмовляли споживачам у поверненні переплати, бо їм, бачте, не вистачає якоїсь другорядної, навіть порожньої сторінки паспорта", – йдеться в публікації.

Крім того, зазвичай газзбути вимагали ще й фото квитанції про оплату за травень 22 року. Тож, якщо вона в вас ще збереглася, не викидайте.

Перейдемо до заяви в НКРЕКП. Тут просто слід вказати свої дані. А от із додатком – складніше. Бо Комісія просить надіслати їй копію документа, який підтверджує отримання постачальником заяви споживача про повернення переплати.

Тобто першу заяву до газзбуту слід надсилати так званим рекомендованим листом – з повідомленням про вручення від пошти. Копію цього повідомлення й треба додати до листа в НКРЕКП.

Ще варіант – особисто принести оригінал заяви в канцелярію газзбуту, де на копії заяви канцелярія ставить штамп, підтверджуючи, що прийняла звернення. Отже, якщо вам газзбут досі не повернув переплату, маєте шанс добитися справедливості й таки повернути гроші. Для цього слід набратися терпіння, написати одну чи дві заяви й зібрати всі необхідні копії документів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини