MENU

Гігантський черв'як з'їв частину мозку кандидата в президенти США: чи може це трапитися з кимось іще

2288 0

Гігантський черв'як з'їв частину мозку кандидата в президенти США: чи може це трапитися з кимось іщеГоловні присоски та гачки свинячого ціп’яка Taenia solium

Незалежний кандидат у президенти Сполучених Штатів заявив, що паразит проник у його мозок, з'їв його частину, а потім помер.

Як пише Science Alert, здоров'я незалежного кандидата в президенти США Роберта Френсіса Кеннеді-молодшого опинилося в центрі уваги, цього разу через неврологічну проблему. ЗМІ вкотре згадали заяви політика про те, що 2010 року черв'як проник у його мозок і "з'їв його частину", потім паразит помер, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Відомо, що Кеннеді-молодший страждав від когнітивних проблем, а лікарі спочатку підозрювали у нього пухлину мозку. Потім виявилося, що він хворий на паразитарну інфекцію — в його мозку оселилася личинка свинячого ціп'яка (Taenia solium). Зазначимо, що ці паразити трапляються в країнах із низьким рівнем доходу, де люди живуть поруч із домашньою худобою, зокрема в Африці, Латинській Америці та Азії.

Читайте також: Головне - не дозволити прокусити шкіру: імунолог розповів, як уберегтися від укусів кліщів

Однак статистика свідчить про те, що щорічно в США сотні людей заражаються цим паразитарним захворюванням, у Європі інфекція вважається неймовірно рідкісною. За словами професора та директора Навчального центру клінічної анатомії Ланкастерського університету Адама Тейлора, людина є основним хазяїном зрілих стрічкових черв'яків, однак для розповсюдження їм потрібні інші посередники.

Щойно стрічковий черв'як прикріплюється до стінки кишківника людини за допомогою гачків і присосок, він росте і дозріває, поглинаючи поживні речовини в людському кишківнику. У міру дорослішання черв'як утворює сотні сегментів, відомих як "проглоттиди", завдовжки в кілька міліметрів. При цьому сам черв'як може досягти неймовірних 4 метрів у довжину.

Через кілька місяців, оскільки стрічкові черв'яки є гермафродитами, ці проглоттиди вагітніють, а кожна з них містить 300-500 сім'яників і три частки яєчника. У результаті при потраплянні в травний тракт кожна з них містить від 50 до 60 тисяч запліднених яєць. Ці яйця виводяться з організму у вигляді калових мас розміром з гарбузове насіннячко. До слова, у людини це може бути єдиною ознакою наявності інфекції.

Читайте також: Схожа на черв'яка з "Дюни": на берег викинуло моторошну істоту-вампіра з гострими зубами. ФОТО

Однак личинки стрічкових черв'яків можуть вижити поза своїми господарями-людьми. Наприклад, якщо свині пасуться на території, забрудненій людськими фекаліями, що містять яйця або личинки, відомі як цистицерки, вони здатні потрапити в організм свині.

Опинившись у шлунку та кишківнику тварини, ферменти вивільняють цистицерки із зовнішніх оболонок, унаслідок чого вони здатні проникати в тканини свиней, де спричиняють активну інфекцію — цистицеркоз. Вчені виявили, що личинки здатні проникати в усі основні органи свині, зокрема печінку, нирки, легені та навіть мозок.

Як правило, після зараження свиней забивають до того, як цистицерки дозріють у дорослих стрічкових черв'яків. У результаті людина може бути заражена цистицерками, якщо з'їдає м'ясо зараженої тварини, приготоване не належним чином. Далі личинки проникають у кишківник людини, а потім через його стінки в кровообіг, де й продовжують жити під шкірою у вигляді величезної грудки. Відомо, що личинки можуть "обжитися" в очах, печінці, серці, легенях і навіть мозку людини.

Читайте також: На що хворіли фараони й чим заражені єгипетські мумії: результати досліджень шокують

Коли інфекція поширюється організмом людини, вона відома як цистицеркоз, якщо заражений мозок людини — це нейроцистицеркоз. Однак, за словами Адама Тейлора, свинячі ціп'яки зовсім не поїдають тканини людського мозку, вони поглинають його поживні речовини.

Вчений зазначає, що початкові симптоми будуть незначними або зовсім будуть відсутні. Наприклад, нудота, біль, діарея, зміна апетиту.

На цій стадії, за словами Тейлора, захворювання складно діагностувати, проте яйця стрічкових черв'яків можна помітити в калі під мікроскопом. Водночас самого стрічкового черв'яка можна виявити за допомогою камери, введеної у кишківник. Часом яйця також блокують апендикс, спричиняючи апендицит.

Якщо личинка досягне головного мозку людини, можуть виникнути симптоми, небезпечні для життя: здавлювання нейронів може призвести до судом і смерті. Інфекції зазвичай лікують протигельмінтними препаратами, також можуть бути використані протизапальні препарати. Водночас хірургічне втручання вважається останнім варіантом, до нього вдаються, якщо пацієнти не реагують на жоден із препаратів.

За словами Адама Тейлора, захиститися від цього захворювання не так вже й важко: по-перше, необхідно ретельно мити руки після взаємодії зі свіжим м'ясом; по-друге, дотримуватися гарної гігієни рук; по-третє, ретельно готувати м'ясо.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини