Окупанти зайшли на Харківщину зі списками, за якими затримували українців: спливли нові дані про злочини ворога
Російські окупанти зайшли в села Липецької громади на півночі Харківщини зі списками та затримували українців. Наразі звідти вдалося вибратися кільком жителям. В деяких випадках люди не їдуть через домашніх тварин.
Станом на 17 травня у громаді залишається 296 цивільних, з них 148 по селах. Про це в ефірі "Суспільного" повідомив начальник місцевої сільської військової адміністрації Олексій Слабченко, інформує UAINFO.org.
"Декільком людям вдалося вибратися самостійно. Вони розповідали, що коли росіяни зайшли, у них були списки, і деяких людей одразу арештували та вивезли у невідомому напрямку", – сказав Слабченко.
Інші жителі не мають можливості виїхати через активні бойові дії. Вони можуть евакуюватися або до інших наших сіл, або до Росії. За його словами, із селами, які зайняли росіяни, зв’язку немає. Російські війська обстрілюють територію громад Харківщини керованими авіабомбами, ракетами, стрілецькою зброєю та артилерією.
За словами Слабченка, з 17 населених пунктів громади в п'яти зараз немає жодного жителя. Останні два дні людей евакуюють з сіл Липці, Слобожанське, Борщова та Веселе.
"Останні два дні із сіл Липці, Слобожанське, Борщова та Веселе евакуюють людей. Вчора (16 травня – ред.) ми вивезли шістьох людей із Веселого, ще троє виїхали самостійно. Що стосується Липців, там можна виїхати лише спецтранспортом у супроводі ДСНС і Нацполіції. Обстановка складна, постійні обстріли", – додав посадовець.
На момент початку активних бойових дій у Веселому було 120 людей, зараз – 22. У Слобожанському було 350, нині – 35, у Липцях було 500, нині – 78.
Людей, які бажають виїхати, поменшало, але постійні обстріли змушують їх просити евакуацію. Зараз це складніше зробити, але ДСНС, поліція та волонтери допомагають.
"Важко покинути своє майно і їхати у невідомість. Хоча людей забезпечують житлом, надається фінансова допомога", – зазначив Слабченко.
Він також додав, що в деяких випадках люди не їдуть через домашніх тварин.
"Вчора наші працівники довго розмовляли із сім’єю, в якої 30 собак і 20 котів, вони не хочуть виїжджати, тому що бояться, що їм не нададуть умов, а це їхні улюбленці. Є люди, у яких є корови, свині, кури, тому бояться. У нас більшість людей – це ті, кому понад 60 років", – резюмував він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки