MENU

Надстаж: скільки українцям доплачують до пенсії за переробку

10681 0

Надстаж: скільки українцям доплачують до пенсії за переробку

Українці можуть отримувати пенсійні виплати за віком або за стажем. У разі нестачі стажу, його можна докупити.

Однак, багато пенсіонерів мають понаднормовий стаж і цікавляться, чи можливо його продати, особливо якщо їхні пенсійні виплати невисокі, інформує UAINFO.org з посиланням на видання  "На пенсії".

В Україні передбачені доплати за надстаж, проте розмір пенсії залежить не лише від стажу, а й від заробітної плати. Тому, навіть за значного стажу, виплати можуть бути невеликими.

Якщо людина має 55 років стажу, основний розмір її пенсії за віком становить 55% від заробітної плати. Кінцева сума пенсії формується з урахуванням усіх надбавок.

Читайте також: Як збільшити розмір своєї пенсії: у Кабміні все пояснили

До таких надбавок належить і доплата за надстаж. Вона розраховується так: за кожен рік стажу пенсія збільшується на 1% від основного розміру, але не більше ніж на 1% від прожиткового мінімуму. Однак нарахування залежить від того, коли людина вийшла на пенсію:

  • якщо це сталося до жовтня 2011 року, понаднормовий стаж для чоловіків рахуватимуть після 25 років стажу, а для жінок — після 20 років;
  • після жовтня 2011 року надстаж для чоловіків рахуватимуть після 35 років стажу, а для жінок — після 30 років;

Як відомо, прожитковий мінімум в Україні зараз становить 2361 гривню. Таким чином, пенсіонер, який має 30 років понаднормового стажу і пенсію, вищу за мінімальну, отримає до 708 грн доплати (23,61 грн за кожний рік надстажу).

  • 2361 грн. х 30% = 708 руб.

Пенсіонерам, які працюють, важливо пам'ятати, що під час розрахунку їхніх виплат використовується прожитковий мінімум, що діяв на момент їхнього виходу на пенсію. Актуальний прожитковий мінімум буде враховуватися тільки після їхнього звільнення, і тоді ж будуть проведені відповідні доплати.

Перевірити, які надбавки включено до загального розміру пенсійної виплати, можна в місцевому відділенні Пенсійного фонду.

Якщо у людини недостатньо стажу згідно з сучасними правилами, пенсія може не бути призначена навіть після досягнення віку в 65 років. Такі люди можуть звертатися по державну соціальну допомогу або додатково докуповувати стаж. На жаль, українці не мають змоги продавати, передавати чи дарувати свій стаж, оскільки подібна опція не передбачена чинним законодавством.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини