MENU

Хто буде керувати Іраном після загибелі Раїсі і які наслідки це матиме: прогноз

794 0

Хто буде керувати Іраном після загибелі Раїсі і які наслідки це матиме: прогноз

Після загибелі президента Ірану Ібрагіма Раїсі в авіакатастрофі країну очікують далекосяжні наслідки. Найближчим часом віце-президент Мохаммад Мохбер візьме владу до своїх рук, а вибори нового президента мають відбутися протягом 50 днів.

Водночас на Іран може чекати нова хвиля протестних рухів. Про це заявив близькосхідний кореспондент британської агенції Sky News Алістер Банколл, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA.

За його словами, президент Раїсі є другою за значимістю людиною в Ірані після Верховного лідера аятоли Алі Хаменеї. Після його смерті в Ірані можуть спалахнути нові антиурядові демонстрації. В Ірані існує безліч дисидентських угруповань, у тому числі відгалуження "Ісламської держави", які можуть спробувати скористатися цією ситуацією.

Читайте також: Президент і міністр закордонних справ Ірану загинули в авіакатастрофі: гелікоптер Раїсі повністю згорів під час жорсткої посадки. ВІДЕО

Кореспондент зазначив, що Раїсі не мав загальну популярність в Ірані, а президентом став у 2021 році лише з другого разу і лише з явкою в 41% – найнижчою з часів революції 1979 року. При цьому він прогнозує, що наступником Раїсі стане обраний кандидат Верховного лідера, який стане ще одним ультраконсервативним прихильником жорсткої політики.

При цьому у довгостроковій перспективі загибель президента Ірану матиме наслідки для верховного лідера. Раїсі вважали одним із двох претендентів на зміну аятолі Алі Хаменеї після його смерті, другим був син Хаменеї Моджтаба.

Своєю чергою видання Reuters зазначило, що авіакатастрофа з президентом відбулася на тлі зростаючих розбіжностей усередині Ірану з приводу низки політичних, соціальних та економічних криз. Багато політичних діячів Ірану стикаються з міжнародним тиском через ядерну програму Тегерана та його військові зв'язки з Росією під час війни проти України.

Читайте також: Іран та Україна. Як 30 років відносин перетворились на смерті і брехню

У подвійній політичній системі Ірану, розділеній між духовним істеблішментом і урядом, саме 85-річний наставник Раїсі Хаменеї, верховний лідер з 1989 року, має повноваження щодо прийняття рішень з усіх основних напрямів політики. Протягом багатьох років багато хто вважав Раїсі головним претендентом на місце Хаменеї, який підтримував основну політику Раїсі.

Перемога Раїсі на ретельно організованих виборах у 2021 році поставила всі гілки влади під контроль прихильників жорсткої лінії після восьми років, коли пост президента обіймав прагматик Хасан Роухані. Однак репутація Раїсі була підірвана масовими протестами проти правління клерикала і нездатністю змінити економіку Ірану, підірвану західними санкціями.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини