MENU

Україні потрібна військова допомога: нападник пояснив, чому стріляв в Роберта Фіцо

360 0

Україні потрібна військова допомога: нападник пояснив, чому стріляв в Роберта Фіцо

Юрай Цинтула мав солідний перелік претензій до прем'єр-міністра своєї країни.

Відмова прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо постачати зброю Україні була однією з головних причин замаху на його життя. Як пише Politico, про це йдеться в ухвалі суду про досудове ув’язнення словацького активіста Юрая Цинтули, який стріляв у Фіцо, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Згідно з судовим документом, Цинтула заявив, що почувається "безсилим і розчарованим станом суспільства" після змін, запроваджених урядом Фіцо з моменту його приходу до влади у жовтні минулого року. Зокрема підозрюваний був невдоволений розпуском Офісу спеціального прокурора, який займався політичними справами та справами організованої злочинності. Також стрілок скаржився на "переслідуванням культури" і працівників ЗМІ.

Крім того, за словами Цинтули, головним чином він хоче, щоб "Україні була надана військова допомога". Уряд Фіцо він назвав "Іудою стосовно Європейського Союзу".

Після затримання Цинтула також стверджував, що не мав на меті вбити Роберта Фіцо — лише "нашкодити його здоров’ю", щоб він не зміг продовжувати керувати країною та проводити політику, з якою не погоджувався стрілець. Разом з тим Цинтула визнав, що Роберт Фіцо може померти, але він був готовий піти на цей ризик через те, що відбувається в Словаччині.

Цинтула також сказав, що він діяв сам і нікому не говорив про свої наміри. 

Як пише Politico, Роберт Фіцо обіймає посаду прем’єр-міністра вже вчетверте. Повернувшись до влади восени минулого року, він виступив за перегляд кримінального кодексу країни, пом’якшивши покарання за корупційні злочини та скасувавши спеціальну прокуратуру. Цей орган розглядав десятки справ про хабарництво, організовану злочинність і зловживання владою працівниками поліції, суддями, олігархами та депутатами, пов'язаними з партією Фіцо "Smer".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини