MENU

Портников ефектно поставив на місце "хорошу росіянку" Латиніну, провівши екскурс в історію

1266 0

Портников ефектно поставив на місце "хорошу росіянку" Латиніну, провівши екскурс в історію

Український журналіст Віталій Портников ефектно "розніс" російську опозиційну журналістку Юлію Латиніну у дискусії щодо "братніх народів" та спільного будівництва імперій. У відповідь на закиди "хорошої росіянки" про те, що українці даремно взяли на себе роль жертви, він емоційно провів екскурс в історію.

Журналіст зауважив, що у кожному випадку, коли росіяни визнавали українців "партнерами", рівними собі, останні мусили відмовитися від самоідентифікації та українськості в собі. Всі ці люди були, по суті, зрадниками і колаборантами. Гаряча дискусія відбулася в ефірі "Фейгін Live" і викликала значний суспільний резонанс, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Позиція Латиніної

Так, першою розмову почала Латиніна. Вона заявила, що українська "військова пропаганда" нібито зображує росіян як "генетичних імперців", а українців – як "світлих ельфів", однак це робити недоцільно. За її словами, Україна і Росія нібито спільно будували Російську імперію, і ніхто нікого не принижував.

"Величезна кількість українців, державних діячів – від Паскевича, Рум’янцева та Розумовського і до Брежнєва, Семичастного та Підгірного. Тобто Україна мала щонайменше блокуючий пакет у цій імперії. Досить безглуздо розглядати цей період як пригнічення. Тому що я не розумію, навіщо розглядати себе жертвами, якщо люди переможці", – заявила росіянка.

Вона також навела порівняння з Австро-Угорською імперією, де українців на державних посадах було значно менше.

Відповідь Портникова

Коментуючи заяви Латиніної, Портников насамперед заявив, що не вважає себе пропагандистом, він журналіст – і жодна війна чи інші катаклізми не вплинуть на його позицію.

"І я не вважаю, що маю брехати російському окупанту на українській землі та говорити, що він прийшов до братів, якщо він жодного стосунку до людей на цій землі не має, а його родинні зв’язки пов’язані виключно з тим, що імперія перемішувала народи", – емоційно наголосив журналіст.

Він назвав такі тези пропагандистськими наративами і звинуватив Марка Фейгіна та Юлію Латиніну у тому, що, зокрема, і на їхніх ефірах стали популярними "професійні пропагандисти та пройдисвіти".

Далі Портніков категорично відкинув тезу про "блокуючий пакет" – достатній рівень впливу в СРСР та за часів царської імперії – та рівність у будівництві імперії.

"Це брехня. Тому що брати участь у будівництві Російської імперії могли лише ті люди українського етнічного походження, які відмовлялися від власної ідентичності та приймали чужу, московську умовно кажучи, а потім російську національну ідентичність", – заявив журналіст.

Він нагадав, що українці, які не готові були зректися власної національності, були "другим сортом", завжди переслідувалися і зневажалися.

Журналіст аргументував, що ані за Російської імперії, ані за часів СРСР українці ніколи не мали рівних прав з росіянами. Зокрема, він нагадав період в історії, "коли Андрій Боголюбський створив те, що потім стане Москвою та Росією".

"Перше, що сталося – це руйнування та знищення Києва. Яке це партнерство, коли тебе грабують, убивають та ґвалтують? Те, що ми бачили зараз у Бучі, було за Андрія Боголюбскього в тих самих масштабах. Про яке партнерство ми говоримо, коли війська іншого божевільного – Петра I – повністю знищували Батурин, жінок та дітей? Про яке партнерство ми говоримо, коли у 20-х роках ХХ століття усі ваші армії, які брали участь у громадянській війні за майбутнє Росії – що білі, що червоні – знищували українську державність, що Денікін, що Ленін? Це яке партнерство з Росією?" – нагадав Латиніній Портников.

Також він відмовився "серйозно сприймати нісенітницю" росіян про те, що в Російській імперії українці були партнерами, а в Австро-Угорській – другим сортом.

"Це неправда", – наголосив журналіст.

Реакція соцмереж

Така гаряча дискусія розбурхала соцмережі. Насамперед відео ефіру на Youtube-каналі Портникова зібрало близько 9 тисяч коментарів. Туди "прийшли" навіть росіяни, які висловили сором за Латиніну, захопилися "мегаерудицією" українського журналіста та назвали дискусію справжньою "інтелектуальною прочуханкою".

"Я з Москви і відчуваю пекучий сором від позиції Латиніної і від повної відсутності емпатії", "Росіяни ніколи не зрозуміють, про що говорить Портніков... Я грузин. І мене з дитинства вчили хто обрусів, а хто до кінця залишався Грузином. На них і тримаємось", "Віталію Портникову глибока повага. Завдяки таким патріотам Україна все ще існує", – писали коментатори.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини